Akce se uskuteční na opraveném dvoře divadla. „Bohatý květnovo-červnový program, který jsme nazvali provázek.open, je pro nás cestou, jak Brňanům vynahradit týdny bez živé kultury. A podpoříme řadu nezávislých umělců z různých oborů, kteří jsou na Provázek, jako na širší umělecké hnutí s dlouhou tradicí, přirozeně navázaní,“ uvedla umělecká šéfka Divadla Husa na provázku Anna Davidová.

Silný důraz kladou zástupci divadla na bezpečnost všech zúčastněných. „Všechny prosíme o zvýšenou individuální zodpovědnost, obezřelost a ohleduplnost ke zdraví svých bližních. Tu diváci nejlépe vyjádří bezvýhradným dodržováním všech preventivních opatření, která jsme zavedli,“ uzavřela Davidová.

Vítězslav Nezval.
Vyprávějí o Svratce i o brněnském krokodýlovi. Básníci Nezval a Mikulášek slaví

Na začátku června HaDivadlo uvede příští pátek premiéru inscenace Sedimenty, diagnózy, wellness. Herci pak představení znovu odehrají v sobotu i v neděli.

Ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser ve středu oznámil, že novou sezonu zahájí o měsíc dříve už na začátku srpna. „Za měsíc odehrajeme třiadvacet představení ve všech našich budovách, uvedeme šest ze sedmi zrušených premiér," přiblížil.

Módní přehlídka oděvů z období první republiky. Ilustrační foto
Civilizovanou ženu první republiky ošatí Brňané. Galerie shání i dobové oděvy