Nové prostory v domě U Tří knížat v Jánské ulici v Brně lidé navštíví po rozvolnění opatření proti koronaviru. Divadelníci připraví program pro děti, školy i dospělé. „Nová scéna má silný genius loci původně gotických sklepů ze třináctého a čtrnáctého století, které současný majitel upravil jako divadelní sál a místnosti vhodné pro koncerty a výstavy," nastínil principál divadla Radim Koráb.

Na večerním programu nyní divadelníci spolupracují se začínajícím Divadlem 3+KK. „Je tvořeno převážně absolventy Janáčkovy akademie múzických umění. Už o sobě dali vědět na webu Dramox inscenací Orten!," poznamenala produkční divadla Hana Hásová.

Nyní připravují představení Král kovodžínoviny aneb Vzestup a pád brněnského Gatsbyho. „Uvádět se budou také představení Dvorního divadla Zdeňka Černína, které v prostorech sídlilo před Divadlem Koráb," doplnila Hásová.

Každou neděli dopoledne plánují hrát divadelníci neobvykle zpracované tradiční pohádky jako například Kocoura v botách, Prince Bajaju, Perníkovou chaloupku nebo veršovanou Zlatovlásku.

Ve spolupráci s brněnskou diecézní charitou plánují zástupci divadla akci na pomoc lidem bez domova. „Věříme, že divadlo by mělo řešit problémy společnosti nejen ve svých inscenacích, ale také vlastní aktivitou,“ řekl principál Koráb.