TV spot, který společnost Lucasfilm představila během finále populárního Super Bowlu, naznačuje, že dech hlavnímu aktérovi rozhodně nedochází a že bude opět na co se dívat. Ve filmu Indiana Jones a nástroj osudu zastihujeme známého archeologa v relativně klidném životní tempu. Láme se však rok 1969 a na pozadí běžných lidských životů se začnou odehrávat tvrdé mocenské boje o dobytí vesmíru.

Boj o vesmír

Jones je znepokojen skutečností, že americká vláda naverbovala bývalé nacisty, aby pomohli v této bitvě porazit Sovětský svaz. A tak bere – jako vždy - věc do svých zkušených rukou. Na další dobrodružné výpravě ho doprovází jeho kmotřenka Helena (v podání Phoebe Waller-Bridgeové).

| Video: Youtube

Na scénu se ovšem vrací i Jürgen Voller s nenapodobitelným padoušským výrazem Madse Mikkelsena. Člen NASA a bývalý nacista, který se podílel na programu přistání na Měsíci, chce ze světa udělat lepší místo podle svých zvrácených ideálů.

Banderas a Isidore

Režisér James Mangold zvažoval obsazení Bradleyho Coopera, osmdesátník Ford ale potvrdil svou účast - naposled v této slavné sérii. Kvůli natáčení absolvoval dlouhé jízdy na kole a pěší túry. Se scénářem byl podle svých slov velmi spokojen, stejnou chválu adresoval autorům i Mads Mikkelsen. 

Premiéra filmu byla z různých důvodů několikrát přesunuta, naposledy kvůli práci výkonného koproducenta Stevena Spielberga na filmu West Side Story (2021). Spolu s Fordem si ve filmu zahráli kromě zmíněných herců také Antonio Banderas, John Rhys-Davies, Toby Jones nebo Isidore. Výkonným producentem byl kromě Spielberga také George Lucas.

Pátý díl kultovní série bude mít premiéru v českých kinech 29. června, mezitím se mohou fanoušci potěšit zveřejněným spotem.