V první části roku 2018 do Brna přijedou kapely, které na festivalu už hrály, ale představí se v jiných sestavách. Do České republiky se vrací po několika letech, teď ukáží jiný pohled a nové spolupráce. Festival zahájí prvního února v Bobycentru koncert proslulého Bigbandu Lincolnova Centra v čele s Wyntonem Marsalisem.

Dalším výjimečným bodem programu bude komorní koncert klavíristy Brada Mehldau. Ten hodnotí klavíry, na kterých koncertuje a podrobnou statistiku vede v zápisníku „Doufáme tedy, že klavír v Besedním domě dostane vysoké hodnocení,“ smál se umělecký ředitel festivalu Vilém Spilka.

Britská BBC natáčela v Boskovicích. Filmaři tam pátrali po předcích známé herečky a spisovatelky.
Štáb britské BBC hledal v Boskovicích předky herečky


Brněnské publikum v březnu uslyší saxofonistu Donnyho McCaslina s kapelou, jejichž setkání s Davidem Bowiem znamenalo zajímavý zvrat v jejich kariéře. Bowie si hudebníků všiml na koncertě a přizval je ke tvorbě poslední desky. Kapela v Brně představí právě repertoár z Bowieho alba.

Oblíbenec brněnského publika Avishai Cohen přiveze v dubnu další nový projekt. Nová muzika je směsicí popu, jazzu, r'n'b která představuje umělce v nové poloze. "Album s názvem 1970 je hodně osobní a extrovertní záležitost. Odkazuje na rok Cohenova narození," řekl Spilka.

JazzFest Brno není zaměřený jen na jazzovou hudbu. „Dlouhodobým posláním festivalu je představovat jazz v různých podobách a ukázat, že jako žánr dávno ztratil jasné kontury,“ doplnil Spilka.

Prvního listopadu spustili organizátoři předprodej vstupenek. Jsou k prodeji na webu festivalu a v prodejní síti Ticketportal. 

JazzFest Brno 2018
- Jeden z největších festivalů jazzové hudby v České republice začíná prvního února 2018. 
- Brněnské publikum může navštívit koncerty hvězd jazzové hudby světového formátu v Bobycentru, Besedním domě a Sono Centru. 
- Ceny vstupenek se pohybují od 390 do 1990 korun.

JOLANA HALALOVÁ