Vyjednávání koncertu organizátorům trvalo přibližně rok. Aby Hancocka do Brna přilákali, spojili se s několika dalšími evropskými promotéry. „Herbie Hancock přijede do Evropy na krátkou koncertní šňůru. S jakým projektem v Brně vystoupí, zatím přesně nevíme, ale pravděpodobně to bude moderní jazz s prvky funku či elektroniky," uvedl umělecký ředitel pořádající agentury 24/7 Promotions Vilém Spilka. Doplnil, že více o programu agentura zveřejní v nejbližších týdnech.

Hancock čerpá z různých žánrů a vystupuje v proměnlivých sestavách. „Představuje ideální propojení umělecké hodnoty a posluchačské atraktivity. Ve své tvorbě dokázal vždy vyjít vstříc publiku, ale nikdy nepřekročil hranice vkusu," dodal Spilka.

Zajímavostí je, že pro vystoupení pořadatelé americkému jazzmanovi zajistí speciální piano italské značky Fazioli. „Tento nástroj vynikající svou zvučností v Brně chybí, proto jej vypůjčíme ve Vídni. Nástroj se vyrábí ze dřeva z Dolomitů, které roste v určité nadmořské výšce a má tedy tu správnou hustotu dřeva. Piano Fazioli je pověstné tím, že je hodně znělé, ale ne každý hudebník je má rád," upřesnil informaci Spilka.

Šíře Hancockova hudebního působení je obrovská. V 60. letech byl členem kvintetu Milese Davise, a pomáhal tak definovat tvář moderního jazzu. Později jako jeden z prvních jazzmanů užíval synthesizery a experimentoval s elektronickou hudbou. „Stylové rozpětí sahá od vážné až k populární hudbě. Hancock vždy ukazuje, kam jít dál a přitom nikdy se nevykrádá," říká spolupořadatel akce Vlastimil Trllo. K Hancockovým písním, jenž z hitparád znají nejen jazzoví fanoušci, patří například Canteloupe Island, Watermelon Man či Chameleon.

V roce 1986 Hancock koncertoval v Praze na jazzovém festivalu, v roce 2005 na Pražském jaru s rozhlasovými symfoniky. „Bezpochyby to bude jedna z největších událostí jazzu na tomto území. Hancock je skutečně ta největší hvězda, člověk, který je na úplném vrcholu světového jazzu," řekl slovenský jazzový kytarista Matúš Jakabčic.

Předprodej vstupenek začne 20. května na webu www.herbiehancock.eu. Lístky budou ke koupi i v kamenných prodejnách. „Přesné cenové rozpětí upřesníme v nejbližší možné době," doplnil Vlastimil Trllo.

Hala ve Vodově ulici má kapacitu čtyři až pět tisíc lidí. Místa budou k sezení a jak pořadatelé přiznávají, jinou alternativu v Brně nemají. „Tento prostor se nám již osvědčil, například u příležitosti dvojkoncertu Bobbyho McFerrina. I tentokrát vše bude dobře akusticky zvládnuté, halu zaplní špičkové technické vybavení," doplňuje Trllo s tím, že očekává i velké množství fanoušků ze zahraničí.

Koncert: Herbie Hancock

Datum a místo: 29. listopadu 2014, hala ve Vodově ulici, Brno

Vstupenky: v předprodeji od 20. května 2014, od 14.14 hodin prostřednictvím webu www.herbienacock.eu