Proces lidé online uvidí v sobotu v sedm hodin večer. „Na webu i facebooku divadla bude k dispozici odkaz na stream předpremiéry. Její záznam zájemci uvidí pouze do půlnoci téhož dne,“ nastínila vedoucí Divadla Polárka Natálie Pelcová.

Příběh Josefa K., proti kterému je veden soudní proces, do kterého ale on sám nemůže zasáhnout, měli herci podle původního plánu v premiéře odehrát právě tuto sobotu. „Pro stream v této nelehké době jsme se rozhodli i proto, že Kafkův Proces se pro nás stal aktuálnějším, než jsme si vůbec kdy dovedli představit. Inscenace je určená nejen dospělým, ale také středoškolákům. Může jim pomoct při seznámení se s povinnou četbou k maturitě, ale hlavně má studentům nabourat často zavedenou představu o nedotknutelnosti a archaičnosti klasiky. Zdánlivě temný spisovatel Kafka se tu ukazuje jako komický autor," vysvětlila Pelcová. V hlavní roli se představí nová herecká posila Polárky Petr Hanák.

Diváci sledováním online vysílání mohou divadlu pomoct přečkat těžké časy. „Diváci si vyberou z několika cenově odstupňovaných kategorií virtuální vstupenky," zmínila Pelcová.

Online vysílání nového představení, konkrétně hořké komedie S láskou Mary s Veronikou Žilkovou, chystá i Divadlo Bolka Polívky. Původně stream měli diváci vidět rovněž tuto sobotu, nakonec ale divadlo změnilo plány. „Z nečekaných provozních důvodů jsme ale stream premiéry, plánovaný na sobotu, museli přeložit na jiný termín,“ upozornil mluvčí divadla Michal Adamík. Nový termín uvedení představení zatím není známý.

U počítače si vychutnají lidé rovněž inscenace brněnského Městského divadla. Vedení scény namísto k streamům nově připravených představení nabídlo lidem možnost opět se pobavit nebo si pobrečet u inscenací, které již měly derniéry. „Stejně jako na jaře na našem youtubovém kanálu nabídneme lidem možnost pustit si některé z našich aktuálně již nehraných představení. Lidé budou mít na shlédnutí vždy týden, aktuálně je to inscenace Mefisto," zmínila mluvčí divadla Kateřina Vižďová.