Jméno Stanislav Moša je s Městským divadlem propojeno již několik desetiletí. „Městské divadlo Brno je dnes synonymem pro jméno Stanislav Moša a naopak. Byl to on, kdo v devadesátých letech převzal malé divadélko, které stálo před krachem, a vybudoval instituci evropského věhlasu. Je to díky jeho ohromné píli, profesionalitě a schopnosti vést lidi," uvedla mluvčí Městského divadla Brno Kateřina Vižďová.

Moša v Městském divadle Brno vytvořil dlouhou řadu inscenací, mezi jiným pod jeho režisérskou taktovkou vznikla představení Lakomec v hlavní roli s Bolkem Polívkou, muzikály My Fair Lady (ze Zelňáku), Horečka sobotní noci, Poslední loď a další.

„Na svém režijním kontě má více než sto padesát inscenací, a to nejen v divadlech českých, ale i v zahraničí, v Německu, Itálií, Slovinsku, Lucembursku, Švýcarsku, Slovensku, Rakousku, Chorvatsku, Holandsku, Portugalsku, Španělsku," řekla Vižďová.

Byť za řadu let působení v Městském divadle Brno Moša dostal i jiné nabídky, divadlu v Lidické ulici zůstává věrný. „Divadlo není politika. V ní dochází k častému střídání, mnohdy ke škodě. V divadle to funguje jinak. Dlouhodobá kontinuita práce přináší pouze pozitivní výsledky. A neposuzuji to pouze podle naší scény. Tam, kde kolegové ve svých funkcích mohou působit dlouhodobě, se může vše koncentrovat na harmonickou práci a nezabývat se pořád dokola tím, jaký bude a co bude chtít nový šéf," vysvětlil své dlouhodobé působení na brněnské scéně letos v létě v rohovoru pro Brněnský deník Rovnost u příležitosti výročí divadla Moša.