Provoz Artu v novém působišti zahájila ve středu večer party na téma Fluffy. „Anglický výraz fluffy má mnoho překladů. Je to vše měkké, načechrané, plyšové, je to také vata nebo výplň. Byla to oslava umění a fluffu,“ uvedli organizátoři.
Klasické filmové projekce jsou na programu ve čtvrtek. "Je to italské komediální drama Naprostí cizinci a poté nový Vetřelec s podtitulem Covenant,“ upřesnila mluvčí Artu Kristina Ketmanová.

Kino Art - budova Distillery v Pekařské ulici 76 v Brně.
Program na čtvrtek 18. května: 18.00 Naprostí cizinci, 20.30 Vetřelec: Covenant

Budova někdejšího lihovaru, v níž Art dočasně sídlí, je nově známá jako Distillery (v překladu lihovar, pozn. red.). Je to současně působiště architektonického studia Kogaa. „Speciálně jsme zde upravili a odhlučnili promítací sál, který pojme okolo sedmdesáti diváků. Sezení nebude typicky v řadách a sedačkách, ale na designových židlích. Pomocí palet vytvoříme i menší elevaci,“ vysvětlila produkční Artu Kristýna Malíková. Součástí nového zázemí kina je i bar se zahrádkou a speciální prodejna s koly a cyklodoplňky. „Bar má příznačný název Pět metrů čtverečních, protože přesně tak je rozlehlý. Před ním je zahrádka s posezením. Nápoje a občerstvení zajijšťují provozovatelé známé brněnské kavárny Skog Urban Hub. V nabídce jsou domácí limonády, pivo i něco malého k zakousnutí. V budově vedle sídlí pekárna a pečivo chtějí provozovatelé zajišťovat přímo odtud,“ řekla Ketmanová. Upřesnila, že současně to bude první léto, kdy Art bude promítat také přes prázdniny.

V nadcházejících dnech a týdnech Art spolu s klasickými filmy nabídne například i snímky festivalu Meeting Brno či speciální set instruktážních filmů k Muzejní noci. „Nachystány máme i speciality, například němé filmy s živou hudbou na 25. května v rámci Festivalu ošklivé hudby,“ podotkl vedoucí kina Art Milan Šimánek.