Zahajovacím večerem posluchače provede flamencový kytarista Gómez s doprovodem kapely z Andaluzie. „Na rytmický a vášnivý španělský tanec se diváci mohou těšit v podání okouzlující Susany Casas a El Junca,“ uvedl ředitel festivalu Vladislav Bláha.

Gómez v České republice vystoupí poprvé – stejně jako nejlepší světová fingerstyle kytaristka Muriel Andersonová z USA. „Jako jediná žena v historii vyhrála prestižní soutěž National Fingerstyle Guitar Cham-pionship. Fingerstyle je hra na akustickou kytaru s úpravami popových skladeb písní,“ vysvětlil Bláha.

Z Venezuely do Brna zavítá Gabriel Guillén a z Japonska Masayuki Kato, Itálii letos zastupuje Andrea Vettoretti. Koncerty hostí Nová radnice, brněnský Besední dům a Noc Flamenca pak nádvoří Špilberku. „V případě deště se Noc flamenca přesune do sportovní haly ve Vodově ulici. V případě deštivého počasí tedy prosíme návštěvníky, aby sledovali náš web www.kytarovyfestival.cz, kde na změnu místa včas upozorníme,“ uvedla Anna Pinknerová. Upozornila také na změnu přístupové cesty k hradu Špilberk. „Kvůli opravám je jediný vstup vjezdovou bránou z Gorazdovy ulice.

Lístky na koncerty stojí od 190 korun a jsou v předprodeji v síti Ticketstream i v kamenných prodejnách, včetně brněnského informačního centra To je Brno v Panenské ulici.

5. srpna, 20.00, velké nádvoří brněnského hradu Špilberk, Noc flamenca: José Carlos Gómez
6. srpna, 20.00, Nová radnice v Brně, Muriel Andersonová
7. srpna, 20.00, Nová radnice, Gabriel Guillén a Masayuki Kato, 8. srpna, 20.00, Besední dům v Brně, Nigel North
9. srpna, 20.00, Nová radnice v Brně, Andrea Vettoretti