Jeden z nejznámějších amerických muzikálů plný poetiky, divadelních metafor i sólových a sborových písní dnes a zítra v repríze uvede Studio Marta, působící při Divadelní fakultě Janáčkovy akademie múzických umění. „V muzikálu Godspell provází mladí lidé diváky Evangeliem svatého Matouše a momenty z Ježíšova života.

Studenti muzikálového herectví JAMU si práce na této inscenaci, kterou vytvořili už ve třetím ročníku studia, nesmírně považují a chtějí ve svých rolích v tomto muzikálu absolvovat,“ uvedl vedoucí Studia Marta a současně vedoucí Ateliéru divadelního manažerství Jan Kollegar. Dodal, že už jen to, že inscenace žije více než jednu sezonu, je neobvyklé.

Americký muzikál, který vznikl v roce 1971 v těsném sousedství děl jako Jesus Christ Superstar nebo Hair, dosud nebyl v České republice uveden. Sotva dvacetiletí autoři John Michael Tebelak (námět a režie) a Stephen Schwartz (texty a hudba) tehdy uvedli svou prvotinu s obrovským ohlasem nejprve na Off-Broadwayi a teprve poté na Broadwayi. „Godspell se stal jedním z největších úspěchů historie amerického muzikálu. Byl dvakrát ceněný cenou Grammy a Stephen Schwartz byl autorem, jehož tři muzikály se na Broadwayi hrály současně,“ doplnil Kollegar. Dramaturgické úpravy a překladu muzikálu Godspell se ujala Pavlína Hoggard, režie Jana Janěková, hudební nastudování pak provedla Dada Klementová.

Studio Marta se zaměřuje především na plnění studijních programů fakulty a každoročně stojí – kromě uváděných premiérových titulů, také za realizací dvou festivalů: Absolventský a pak proslulý mezinárodní festival nazvaný Setkání divadelních škol. Marta produkuje také pouliční divadlo u příležitosti Dnů Brna.