Návrat legendárního festivalu do Trutnova potvrdil Deníku zakladatel a organizátor Martin Věchet. „Domluvili jsme se na tom s vedením města. Vracíme se ke kořenům,“ řekl Deníku Věchet, který opouští Brno, kde se festival konal v posledních třech letech. „V Brně se nová magistrátní koalice rozhodla začít v historickém areálu Na Střelnici stavět,“ vysvětlil. Na festivalu v Trutnově se představí přes šedesát kapel všech žánrů.

„Návrat festivalu do Trutnova vítáme, smlouva o pronájmu areálu je podepsaná,“ potvrdil provozovatel Bojiště Roman Dorňák.

Areál trutnovského Bojiště čekají výrazné změny díky příchodu nového investora a investici města. Pivovar Trautenberk koupí budovu skleníku u vstupu.
Na Bojišti se usadí Trautenberk. Pivovar investuje v areálu desítky milionů

„Koncem listopadu jsme se s Martinem Věchetem setkali a on mně a místostarostovi Eichlerovi potvrdil, že neoficiální informace o plánovaném návratu festivalu jsou pravdivé,“ uvedl starosta Trutnova Michal Rosa. "Město Trutnov v minulosti nikdy nekladlo žádné překážky tomuto festivalu, ať se to týkalo například nájmu areálu nebo vyhlášky o rušení nočního klidu, a my jsme ho ubezpečili, že na tom se nic nemění,“ dodal Rosa.

Věchet v posledních letech přesunul festival do Brna, kde po třech ročnících končí. „Vypadá to, že naše mise v jihomoravské metropoli se chýlí ke konci. Na skvělém a pozapomenutém místě u Sun River teď budou bohužel tančit bagry. Zřejmě ale potěšíme srdce mnohých, kteří leccos pod horami zažili. Vracíme se z brněnského exilu na svá původní loviště. Do místa zrodu, kde vše začalo. S návratem ke kořenům,“ oznámil Věchet.

Do Trutnova se vrací Trutnoff Open Air Festival.Do Trutnova se vrací Trutnoff Open Air Festival.Zdroj: trutnoff.cz

„Opět budeme pod Krkonošemi tančit a zpívat staré indiánské písně, až se budou Pánovi hor chvět pokličky na plotně. Do podtitulku jsme si jako kočovný kmen vepsali tuláctví neboli Vagabund a setkáme se opět tradičně v srpnu, měsíci zrní, Na Bojišti,“ upřesnil Martin Věchet.

Martin Věchet na zasedání trutnovského zastupitelstva v pondělí 25. dubna 2022.
Kulturní cena Trutnova opět vzbudila emoce, Věchet se návrhu zřekl

„V brněnském azylu naše pow-wow začalo zdomácňovat a bylo o nás pěkně postaráno. Nová magistrátní koalice se ale rozhodla urychlit zamýšlenou výstavbu a skvělý, pozapomenutý historický areál přeměnit na sportoviště s pěti hřišti na malou kopanou. První demolice by měly začít již v březnu a zasáhnou i prostory, kde se konal festival. Brno bohužel žádný jiný přírodní areál pro kulturní akce tohoto rozsahu nemá. Podmínky pro větší multižánrový festival zde tak mizí jako jarní mlha nad horami. Moravským a brněnským fanouškům, kteří si festival oblíbili, se omlouváme a zveme je pod hory,“ doplnila organizátorka festivalu Marta Vrbová Věchetová. 

Trutnovské Bojiště bude mít nový amfiteátr
Trutnovské Bojiště bude mít nový amfiteátr, kapacita bude cca 1256 míst k sezení

Mezi prvními kapelami, které organizátoři oznámili, jsou například Monkey Business, punková legenda Visací zámek či Robert Křesťan s Druhou Trávou. Dalšími jsou například hardcoreová skupina Kurtizány z 25. Avenue nebo polsko-slezská harmonikářka Beata Bocek. Zahraniční kapely oznámí pořadatelé v nejbližších dnech. Vstupenky lze nyní v zimní edici zakoupit za nižší cenu 1600 korun na webových stránkách festivalu www.trutnoff.cz. I tento rok tradičně platí, že při objednání 9 vstupenek je desátá zdarma.

Dřevěné lavice v hledišti pro diváky v areálu Bojiště zmizí, město je nahradí novými z jiného materiálu.
Trutnov vylepší Bojiště i Dolce, opozice by zrušila ohňostroj a zkrouhla CirkUFF

„Na Bojišti se má na jaře dokončit rekonstrukce nového hlediště. Na jeho okraji se však bohužel bude do dvou let nově stavět. Naděje je, uvidíme, jaké budou další perspektivy. Snad si areál zachová i do budoucnosti možnosti konání takového festivalu. Vracíme se ke kořenům,“ řekl zakladatel festivalu Martin Věchet.

LETOŠNÍ FESTIVALY V TRUTNOVĚ NA BOJIŠTI

Obscene Extreme 5. - 9. července
Pod Parou 27. - 29. července
Trutnoff Open Air Festival 17. - 20. srpna

Trutnovské Bojiště patřilo vůbec poprvé punkovému festivalu Pod Parou.
Bojiště bylo pod parou. Punkový festival se přestěhoval do Trutnova z Vyškova