Autorka popisuje vlastní příběh milostného vztahu dospívající dívky a staršího muže, který byl jejím učitelem. Kniha vyšla na Slovensku v roce 2021 a už v roce 2022 dostala prestižní Cenu Tatra banky.

Na konci listopadu ji v českém překladu uvede nakladatelství Host, pár dní na to bude divadelní premiéra. Autorem úpravy pro jevištní uvedení a režisérem představení je Petr Michálek. „Knihu jsem přečetl na jeden nádech. Mám rád, když se jde z kůží na trh. A přitom z odstupu. Je to strhující příběh a bolavé téma. Už na posledním řádku jsem věděl, že chci udělat monodrama se svou ženou Kateřinou, která mou nabídku hned po přečtení přijala,” prozradil Michálek.

Zdroj: Youtube

Kromě Kateřiny Liďákové v inscenaci hraje i Yuliia Yabletska, ukrajinská herečka, žijící už rok a půl v Brně. „Premiéry se zúčastní i autorka, součástí slavnostního večera tedy bude i autogramiáda. Divadlo Kam jdeš?, které hraje v Divadle Koráb na Jánské ulici, je jediným českým divadlem, kde mohou diváci uvedení tohoto titulu vidět,“ sdělil zástupci divadla.

O založení nového divadla Deník již dříve informoval. První premiéra je již vyprodaná. Vstupenky na druhou premiéru, která se koná 11. prosince, lze pořídit ZDE. Detailní informace najdou zájemci na www.kamjdes.art.