Největší letošní akcí na bývalém fotbalovém stadionu a v nedalekém areálu Boby centra bude koncem července festival Pop Messe. Fanoušci populární hudby se potěší řadou českých i zahraničních interpretů. Vystoupí třeba Tommy Cash, Ventolin, Acid Arab, elektronické duo Modeselektor, Buty nebo kapela Zrní.

Loňský ročník museli organizátoři odložit kvůli protikoronavirovým omezením. „Restrikce nám stále neumožňují naplnit maximální kapacitu. Proto jsme nucení festival upravit do podoby, aby zůstal atraktivní a zároveň splňoval peněžní a hygienické limity. Bohužel i nadále zůstává problémem, že ne všechny kapely mohou do České republiky ze zemí svého původu přicestovat," poznamenal dramaturg festivalu Tomáš Kelar.

Přílet letadla z Bergama v Itálii na brněnské letiště.
Brněnské letiště se po omezeních opět nadechuje. Letní sezona je pro něj klíčová

Na první ročník festivalu se těší také Barbora Svobodová. „Bude to super. Loni jsem si lístek nekupovala a kvůli covidu to bylo dobře. Letos už ho ale mám," řekla. Zakoupené vstupenky z loňska zůstávají v platnosti. Pořadatelé ale upozorňují, že v prodeji jich kvůli covidu bude méně.

Po prázdninách pak na stadionu vystoupí Lucie i Monster Meeting. „Naopak to vypadá, že nejspíš nebude Létokruh, který byl loni," poznamenal za spolek Věříme Lužánkám brněnský radní pro kulturu Marek Fišer.