Největší lezecká ikona současnosti Adam Ondra se narodil v Brně. S lezením začal ve stejném věku, ve kterém se naučil chodit a od té doby už nepřestal. „Už v sedmi letech jsem si snil svůj sen, že bych chtěl být lezcem i profesionálně“ řekl Ondra. V šestnácti letech vyhrál svůj první světový pohár a v současné době má na svém kontě řadu zlatých i dalších medailí z mistrovství světa. Jejich počet neustále roste. Svými mimořádnými výkony i průkopnictvím se navždy zařadil do brněnské a světové sportovní historie.

Tvůrci filmu doprovázeli Ondru celé tři roky nejen na závodech, při lezení v přírodě na skalách nebo při náročném tréninku, ale točili s ním i doma, při společných chvílích s rodiči a manželkou Ivou. Brněnská slavnostní premiéra celovečerního dokumentu Adam Ondra: Posunout hranice se koná ve středu 26. října od šesti hodin večer v brněnském kině Art. Pro veřejnost je uzavřená. Lidé mohou snímek vidět od čtvrka 27. října.

Vzácným hostem na premiéře bude i spisovatel a král severské krimi Jo Nesbø. Nesbø, který si zamiloval lezení po skalách. S Ondrou jen několik hodin před slavnostním večerem zdolá moravské skalní stěny.

MARIE BRÝŽOVÁ