Jaké pořady a osobnosti uvede brněnské Divadlo šansonu, jaké bylo natáčení dokumentu s Bolkem Polívkou k jeho šedesátým narozeninám nebo jak vzpomíná na setkání s hudebníkem Ianem Andersonem z kapely Jethro Tull? Na to všechno se ptali čtenáři uměleckého šéfa Divadla šansonu, písničkáře a režiséra Jiřího Vondráka.

Vondrák se narodil v roce 1954 v Litoměřicích. Na konci šedesátých let začal skládat písně pod vlivem Boba Dylana. Od konce osmdesátých let spolupracoval s brněnským Divadlem na provázku.

Od roku 1990 se stýkal se spisovatelem a písničkářem arménsko-abchazsko-gruzínského původu Bulatem Okudžavou, kterému také věnoval v roce 1995 svůj první umělecký dokumentární film Naděje a stesky Bulata Okudžavy. Vytvořil také televizní cyklus Básníci Evropy, v němž představil například hudebníka Iana Andersona. Slavným osobnostem se Vondrák věnuje také ve své knižní tvorbě. V devadesátých letech vydal například životopis herce Miroslava Donutila. Letos natočil dokument k šedesátým narozeninám herce Bolka Polívky.

Letos v lednu založil v Brně Divadlo šansonu, které sídlí v Dělnickém domě Židenice. „Myšlenka Divadla šansonu vznikla na konci roku 2006. Nechal jsem se inspirovat literárně-hudebními kabarety Paříže třicátých až padesátých let,“ uvedl Vondrák. Od té doby se na scéně divadla vystřídali například Milan Lasica, Jiří a Ondřej Sušší, Chantal Poulain nebo Marta Kubišová.