Největší hity tentokrát Müller předvede v šansonových úpravách, v komorní atmosféře a nových aranžmá. Na koncertu zazní známé Milovanie v daždi, Rozeznávám, Rieka či Koniec sveta. „Tento program si vyloženě říká o to, aby se odehrál v prostorách divadel," popsal důvody pořádání koncertu v divadle Pavel Pešek z pořádající agentury Mania Promotion. Naposledy Müller vystoupil v Brně loni, a to v Sono centru.

Pořadatel doplnil, že koncert je dlouhodobě vyprodaný. „Těším se na nové písničky i na starou klasiku. Vždyť víš, štěstí je krásná věc," napsala na facebookovou stránku akce Kamila Navrátilová Dvořáková.

Celkem při dvou a půl hodinovém koncertu, který začíná v sedm hodin večer, zazní osmnáct skladeb včetně přídavků. Ačkoliv je program tohoto turné věnovaný především největším hitům, zpěvák neopomene ani na své nejnovější album 55, které vydal v září a které už v den svého vydání bylo platinové.

Richard Müller∙ Je slovenský zpěvák a hudebník
∙ Zpívá slovensky i česky
∙ Své písně často textuje, někdy k nim skládá i hudbu
∙ Je synem hereckého páru Vlada a Elišky Müllerových
∙ V České republice a na Slovensku se prodalo více než milion jeho alb
∙ Poslední album s názvem „55" vydal v polovině září
∙ S deskou vyrazil na „To nejlepší" turné, které vyvrcholí v úterý v Brně

Z nového alba představí posluchačům titulní skladbu 55 a pilotní singl Julia Roberts, kterým vzdává hold americké herečce. „Jako každý normální muž, jsem i já do ní zamilovaný. Je to krásná žena a vynikající herečka," uvedl zpěvák.

Na novém albu Müller spolupracoval s muzikantem Ondřejem Gregorem Brzobohatým, který se sám ujal kompletní produkce. „S Ondřejem jsem spolupracoval poprvé, a byla to opravdu fantastická jízda. Toto album doprovázela jakási magičnost. Vznikalo v neuvěřitelné pohodě," přiblížil Müller. Desku zpěvák nahrál v pražském studiu Smečky, kde už dříve vznikaly hity jako Rozeznávám nebo Štěstí je krásná věc.

S výsledkem práce je podle svých slov Müller spokojený. „Album je mimořádně osobní. Všechny písničky se mě nějakým způsobem dotýkají. Myslím, že pozitivní energie, se kterou jsme pracovali, jde z desky cítit," popsal Müller.
Téměř „jubilejní" album zpěvák vydal u příležitosti svých pětapadesátých narozenin, které letos oslavil. Navázal tak na tradici, kdy před jedenácti a dvaadvaceti lety vydal alba pojmenovaná 33 a 44.

Zpěvák v Brně vystoupí se svojí kapelou. Doprovázet ho bude kytarista Peter Markuljak, klávesista Matej Benko, kontrabasista Martin Gašpar. S dechovými nástroji ho doplní Michal Žáček a bubeník Juraj Kuchárek.