Program večera odstartovala švédská předkapela Ghost. „Přestavba pódia po jejich koncertu trvala sice třičtvrtě hodiny, ale stálo to za to. Od okamžiku, kdy Iron Maiden nastoupili před diváky, předváděli od začátku do konce skvělou show," uvedla Brňanka Tereza Jelenová, která se na koncert vypravila s přítelem.

Kladně koncert hodnotí i studentka Kristýna Klementová. „Iron Maiden působili strašně energicky a v pětici dokázali po celou dobu koncertu zaplnit celé pódium. Měli tam dokonce i svého maskota Eddieho. Skvěle působilo také to, jak se mezi fanoušky propojilo několik generací, včetně těch nejstarších, kteří snad přišli i z určité nostalgie," uvedla Klementová.

Iron Maiden založil v roce 1975 baskytarista Steve Harris, který v kapele působí stále – spolu s Adrianem Smithem, Nicko McBrainem, Brucem Dickinsonem, Janickem Gersem a Davem Murrayem. „Informace o tom, že Iron Maidem teď v Brně vystoupili poprvé, je pravdivá jen zčásti, protože už před sedmnácti lety v Rondu koncertoval Dickinson se Smithem," poznamenal Aleš Hrbek z agentury Glanc.Maskot Eddie skupiny Iron Maiden.

Co možná nevíte…Maskot Eddie se objevuje na obalech všech alb a singlů kapely. V Brně jej Iron Maiden divákům představili v podobě figuríny.

A současně si posteskl nad tím, že Brno v současné době pro obdobné druhy koncertů nenabízí jinou alternativu. „Dříve to byl stadion za Lužánkami, kam se vešlo až šedesát tisíc lidí, ten už však jen dlouhá léta chátrá. Variantou je samozřejmě i areál brněnského výstaviště, ten však nabízí jen otevřené plochy bez tribun. Proto jsme nakonec zvolili velodrom: je částečně uzavřený a má pro fanoušky určité kouzlo. Navíc nabízí zhruba dva tisíce míst pod zastřešením," dodal Hrbek s tím, že velodrom se právě ve spojitosti s heavymetalovou hudbou v podání Iron Maiden osvědčil.

Potvrzuje to i Kristýna Klementová. „Mačkanice nikde rozhodně nebyly, vlastně by se tam vešlo ještě i více lidí. Dobře řešené byly i stánky s pivem, které byly venku a i během vystoupení nebyl problém stihnout se do dvaceti minut vrátit zpět s občerstvením," uvedla Klementová.

Dostatečný prostor pro fanoušky byl jednou z priorit, kterou chtěli pořadatelé návštěvníkům dopřát. „Chtěli jsme, aby byl zážitek z koncertu komfortní, a to i za vyšší cenu lístků. Kapacitu jsme proto nenavyšovali ani poté, co jsme koncert vyprodali," doplnil Hrbek. Vstupenka na koncert stála 1290 Kč na stání a 1790 Kč na stání u pódia.

Iron Maiden mají podle promotérů v České republice neuvěřitelně silnou základnu fanoušků, kteří je navštěvují opakovaně. „Je to opravdu fenomén," uvedl Hrbek s tím, že věří, že se Iron Maiden brzy vrátí. „Do České republiky určitě a doufejme, že i do Brna," poznamenal Hrbek.

Na jižní Moravu si Iron Maiden „odskočili" mezi koncerty v Německu. Nyní v turné Maiden England pokračují v Dánsku.