Role hrdiny mu nastartovala kariéru. „Supermana jsem hrál čtyři roky, to je dlouhá doba pro jednu roli. Film točíte třeba šest měsíců. Byla to má největší role, která mi nastartovala kariéru a jsem i dnes rád, když si mě někdo se Supermanem spojí. Ale rolí jsem ztvárnil hodně a jsem samozřejmě rád, když mě lidé poznají i na základě jiné postavy," uvedl sedmapadesátiletý herec.

První komiks o Supermanovi vyšel pod vydavatelstvím DC Comics v USA v červnu 1938. Od té doby zažil několik zpracování. „Myslím, že všichni, kdo tuhle roli hráli, odvedli skvělou práci. Brandon Routh, Tyler Hoechlin i Tom Welling, s kterým jsem dělal na Smallville, jsou skvělí herci. Někdy se mi ale tolik nelíbily filmy a zpracování. Stejně tak Henry Cavill je úžasný, ale ten svět je tmavý. Já mám rád zpracování, kde je více světla, naděje a úsměvu, jak jsme to dělali my. Ne ten temný svět, ten je spíše Batmanův než Supermanův," připomněl Cain další komiksovou postavu.

Parádní zážitek na Comic-Con Junior! Brněnské výstaviště rozzářily fantasy hvězdy. Fotil se Predátor, Batman, Čtyřlístek a přijel i Superman.
Predátor, Superman i Čtyřlístek: podívejte se na Comic-Con Junior v Brně

Sám má rád třeba romantické filmy, nebrání se ale ani jiným žánrům. „Mám rád všechny druhý filmů, to je krásné na tom být herec. A nejen to, jsem i režisér a scenárista. Teď pracuji asi na šesti filmech, u jednoho doděláváme distribuci, což je frustrující, protože zabere hodně času. Tři filmy mě také stála hollywoodská stávka, které jsem stejně jako téměř všichni herci součástí," dodal.

Zdroj: Youtube

Příčiny protestu herců, podobně jako v případě již ukončené stávky scenáristů, souvisí s platovými podmínkami při práci pro streamovací služby, které jsou podle umělců výrazně horší, než tomu bylo u tradičních televizních produkcí. Za oběma stávkami jsou také obavy z nahrazování lidské práce obsahem generovaným umělou inteligencí. Nejnovější kolo rozhovorů skončilo minulý týden neúspěchem. Cain doufá, že stávka skončí co nejdříve, sám předpokládá, že by se tak mohlo stát začátkem příštího roku.

Herec žije v americkém státě Nevada, hodně času tráví také ve Španělsku, kde má rodinu. „Párkrát jsem byl v Praze, ale v Brně jsem poprvé. Lidé tady jsou velmi milí, přišlo hodně fanoušků. Těším se také, že se připojím k synovi a jeho přítelkyni, kteří cestují po okolí. Chci to tady poznat, i když nemám tolik času, kolik bych chtěl," poznamenal.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Unikátní pohled z dronu na betonování mostu v Pisárkách

Zdroj: Dopravní podnik města Brna