Poprvé na jižní Moravě, se svými největšími hity i skladbami z novinkových alb. Premiérové vystoupení skupiny Europe v Brně rozduní 18. května 2017 velkou DRFG Arenu. Organizátoři očekávají sedm tisíc diváků. „Čeká nás další legendární švédský nájezd, kvůli kterému už nemusíme posouvat čas vzad," uvedl pro Rovnost Radek Gehringer z pořádající agentury Moravia Top Concerts. Podotkl, že brněnské vystoupení Europe patří k nejočekávanějším rockovým událostem nadcházejícího ro­ku.

Podle pořadatelů jsou členové kapely skromní a nemají ve spojitosti s plánovanou návštěvou Brna přemrštěné požadavky. „Chtějí prvotřídní ubytování, sestavení jídelníčku nechali zcela na nás. Navrhli jen, aby to bylo dobré a zdravé," upřesnil organizátor Michal Hakun.

Začátky kapely Europe jsou spojené s rokem 1979 a někdejším názvem Force. „Průlom do světové scény přišel v roce 1985, kdy začali s producentem Kevinem Elsonem nahrávat třetí studiové album. Výsledkem bylo The Final Countdown. Album zplodilo hned několik hitů jako Carrie, Cherokee i Rock the Night, ale nesmrtelnost jim zajistila právě píseň The Final Countdown. Vyšplhala se na první místo v hitparádách 26 zemí světa a prodalo se jí víc než osm milionů kopií," dodal Gehringer.

Zpráva o uspořádání koncertu potěšila fanouška Petra Stratila z Brna. „Měl jsem je vždycky hodně rád a poté, co se v roce 1992 rozpadli, jsem už nedoufal, že je uvidím naživo. V roce 2004 se dali zas dohromady a nahráli nové a velice dobré skladby, ale jejich koncerty mi vždy utekly. Je skvělé, že přijedou přímo do Brna," řekl Stratil.

Vstupenky na stání koncertu Europe jsou v prodeji od 990 korun, stání před pódiem stojí 1290 korun. Lístek na tribuny stojí 1190 a 1390 korun, pro vozíčkáře organizátoři nabízí zvýhodněný vstup 650 korun.

Další hvězdou, kterou agentura Moravia Top Concerts do Brna v roce 2017 přiveze, jsou němečtí Alphaville. „Řekne-li se Alphaville, mnozí si vybaví hity Big in Japan nebo Forever Young. Tyto rock-popové melodie podbarvené syntezátory jsou hudbou mládí dnešních čtyřicátníků. A právě Alphaville, ikona hudby osmdesátých let, zavítá 16. února do Bobycentra," poznamenal Gehringer.

Den po Alphaville se v Brně na pozvání stejného organizačního týmu představí česko-americká hudební skupina N.O.H.A. Koncert této sestavy v čele s Philipem Nohou hostí 17. února večer sál Sono centra.

V březnu se pak fanoušci dočkají legendární britské kapely Dire Straits, která pod hlavičkou Experience vyjíždí po mnoha letech na světové turné – včetně Brna. „Za účasti několika původních členů se fanoušci dočkají neopakovatelné show," řekl k programu Gehringer.

Vzpomněl, že je to pětatřicet let, kdy píseň Sultans of Swing ovládla rozhlasová vysílání po celém světě. „Skupina, která se svými 120 miliony prodaných alb přepisovala rockovou historii a vyprodávala největší stadiony, se v čele s Markem Knopflerem dostala na nejvyšší hudební metu. Ta v nejzákladnějším složení trvala pouhých patnáct let," dodal Gehringer.

Koncert s názvem Dire Straits Experience bude 31. března v Bobycentru a všechna místa budou na sezení. Vstupenky na všechna zmíněná vystoupení jsou v předprodeji sítě Ticketportal.