BRNĚNSKO:

Jako led – dílny s pokusy ve Vida!
Kdy: od soboty 20. ledna do neděle 21. ledna
Kde: VIDA! science centrum

Proč přijít: VIDA! science centrum pořádá třetí lednový víkend program zaměřený na ledové pokusy pro rodiny s dětmi. Návštěvníci centra budou mít možnost seznámit se s ledem a jeho vlastnostmi. Program, určený zejména pro děti, nabídne řadu experimentů včetně výroby ledového náhrdelníku a zmrzliny s použitím soli. Dojde i na práci se suchým ledem pro tvorbu bublin nebo ledového svícnu.

| Video: Youtube

Zabijačka v Kounickém dvoře
Kdy: sobota 20. ledna od 11.00
Kde: Restaurace a hotel Kounický dvůr

Proč přijít: V Kounickém dvoře se třetí lednovou sobotu bude konat tradiční zabijačka s možností zakoupení čerstvých zabijačkových specialit. Atmosféru zpříjemní Tereza Kniežová coby (Ne)obyčejná harmonikářka.

Včelí medvídci zpívají
Kdy: sobota 20. ledna od 15.00
Kde: Kino Réna Ivančice

Proč přijít: Divadlo Věž Brno si na třetí lednovou sobotu přichystalo pro děti divadelní představení Včelí medvídci zpívají. Nové zpracování klasických příběhů malých čmeláčků a dalších kouzelných postaviček uvedou herci od 15 hodin. Zazní zde například i originální písničky a melodie Petra Skoumala. Vstupné je 150 korun.

| Video: Youtube

BLANENSKO:

Oldies párty Blansko
Kdy: pátek 19. ledna od 20.00
Kde: Dělnický dům, Blansko

Proč přijít: Kulturní středisko zve na Oldies Párty v Blansku, která se uskuteční v pátek 19. ledna od osmi hodin večer. Návštěvníci se vrátí v čase a znovu zažijí největší hity 80. a 90. let. Pořadatelé zároveň vyzývají všechny k prohledání skříní. Na téhle party je tematický dresscode více než vítán a bude odměněn drinkem zdarma. O hudební doprovod se postará DJ.

Zvěřinové hody
Kdy: od soboty 20. ledna do neděle 21. ledna
Kde: restaurace Obůrka

Proč přijít: Třetí lednový víkend bude v restauraci Obůrka ve znamení zvěřinových hodů. Lidé mohou celý víkend přicházet ochutnávat speciality ze srnčího, mufloního, dančího, jeleního a kančího masa. Lákadlem se může stát například Kančí pečínka se šípkovou omáčkou nebo Dančí kýta na portském víně.

BŘECLAVSKO

Krojový ples Poštorná
Kdy: sobota 20. ledna od 20.00
Kde: Kulturní dům Poštorná, Břeclav

Proč přijít: Kulturní dům v Poštorné ožije tancem. V sobotu 20. ledna se zde totiž koná krojový ples, který započne v osm hodin večer. O hudební doprovod se postará Dechová hudba Túfaranka, zatančí Česká beseda.

| Video: Youtube

Školní ples
Kdy: sobota 20. ledna od 19.00
Kde: Kulturní dům Velké Bílovice

Proč přijít: Protančené střevíce čekají všechny účastníky Školního plesu ve Velkých Bílovicích. Ten se uskuteční v sobotu 20. ledna od sedmi hodin večer. Program slibuje předtančení žáků místní základní školy. Hudbu obstará dechová hudba Lácaranka a vystoupí i skupina Hamrla Boys. Vstupné na akci je 250 korun.

HODONÍNSKO:

Reprezentační ples města Hodonína
Kdy: sobota 20. ledna od 20.00
Kde: Dům kultury Hodonín

Proč přijít: Slavnostní večer čeká třetí lednovou sobotu Hodonín. Od osmi hodin večer se v Domě kultury koná Reprezentační ples. Večer ve stylu Glamour nabídne všem účastníkům nabitý doprovodný program, taneční ukázky i kvalitní gastronomii. „Celým večerem Vás bude provázet New Time Orchestra s Hankou Holišovou, cimbálová muzika Grajcar a klavírní virtuos Mário Kudela,“ informují pořadatelé. Lidé se mohou také těšit na vystoupení Dominiky Roškové s Martinem Prágrem ze StarDance.

Tanečník Martin Prágr v Hodoníně vyprávěl nejen o StarDance. | Video: Deník/Petr Turek

Hasičský ples Vracov
Kdy: sobota 20. ledna od 20.00
Kde: Sportovní hala Vracov

Proč přijít: Sbor dobrovolných hasičů Vracov zve na Hasičský ples. Ten se koná v sobotu 20. ledna od osmi hodin večer v sále sokolovny. K tanci a poslechu zahraje JaGr Band. Vstupné je 200 korun.

Košt ovocných pálenek a kysaného zelí v Mikulčicích
Kdy: sobota 20. ledna od 14.00
Kde: Kulturní dům Mikulčice

Proč přijít: Třetí lednovou sobotu se v kulturním domě v Mikulčicích uskuteční 21. ročník Koštu ovocných pálenek a kysaného zelí. Akce, která startuje ve dvě hodiny odpoledne, nabídne milovníkům tradiční destiláty a regionální speciality. Návštěvníci mohou ochutnat také široký výběr ovocných pálenek a pochutin, mezi které patří i krajové pečivo a speciality ze zelí.

| Video: Youtube

VYŠKOVSKO

Pohádková novoroční stodola
Kdy: sobota 20. ledna od 16.00
Kde: Hanácký statek, Zoo Park Vyškov

Proč přijít: Na tradiční hudební setkání na Hanáckém statku v Zoo Parku Vyškov zvou pořadatelé všechny pohádkové nadšence. Ti si mohou přijít zazpívat pohádkové písně, které si sami vyberou. Chybět nebudou soutěže, a to hned tři. O nejoblíbenější píseň, nejkrásnější kostým a nebude chybět ani výzva pro všechny kuchařky i kuchtíky. V tom, kdo připraví nejlepší sekanou.

| Video: Youtube

Dětský karneval Bučovice
Kdy: neděle 21. ledna od 14.00
Kde: Bučovice, sál Katolického domu

Proč přijít: Přehlídka masek a kostýmů se uskuteční třetí lednovou neděli v Bučovicích. V sále Katolického domu bude pro děti připravený karneval. Chybět nebude fotokoutek, kde si zájemci mohou vytisknuté fotografie ihned s sebou odnést.

Karneval Bučovice

ZNOJEMSKO:

Jazz Fest Znojmo
Kdy: od 17. ledna do 19. března
Kde: Znojmo, různá místa

Proč přijít: Třetí týden v lednu se opět vrací Jazz Fest Znojmo. Program 16. ročníku odstartoval již ve středu 17. ledna. O víkendu se lidé mohou těšit na vystoupení Kouda’s Quartet, který zahraje přímo na ulici v centru Znojma. Další je swingová kapela Mr. Kong & His Swinging Monkeys. Ta přinese dobrou náladu na taneční parket v Centru Louka

Městský ples Hrušovany nad Jevišovkou
Kdy: sobota 20. ledna od 20.00
Kde: Společenské centrum Hrušovany nad Jevišovkou

Proč přijít: Nahodit slavnostní róby a střevíce a může se jít na parket. Na městský ples mohou zájemci vyrazit do Hrušovan nad Jevišovkou. Akce odstartuje v osm hodin večer a návštěvníci se mohou těšit na hudební doprovod od skupiny Vicomt. V rámci programu předvedou své umění také žáci místní základní školy a taneční pár Jana a Tomáš Bulínovi.