BRNĚNSKO:

Léto na Prýglu - sportovní zahájení prázdnin 2023
Kdy: čtvrtek 29. června, pátek 30. června od 10.00
Kde: Brněnská přehrada - pláž U Sirky
Za kolik: vstupné zdarma

Proč přijít: Léto v Brně přivítají děti i dospělí na Brněnské přehradě. Na konci června se zde koná akce Léto na Prýglu, během kterého bude na oblíbené pláži U Sirky na vodě i na souši připravena řada tradičních i netradičních sportů. „Součástí akce bude také tvořivá dílnička, skákací hrad, projížďky na plachetnicích, doprovodný program v režii IZS a mnoho dalšího," dodávají pořadatelé.

Zdroj: Youtube

Dětská party na zámku
Kdy: pátek 30. června od 13.00
Kde: nádvoří zámku, Kuřim
Za kolik: 50 korun

Proč přijít: Začátek prázdnin bude v Kuřimi v pátek 30. června probíhat ve velkém stylu. Poslední červnový den pořádají organizátoři na nádvoří zámku v Kuřimi Dětskou party. Během ní se mohou děvčata a chlapci těšit na spoustu her i diskotéku. Společně tak děti oslaví konec školního roku a přivítají nová letní dobrodružství.

BLANENSKO:

Letovická pouť v areálu AFK Letovice
Kdy: pátek 30. června do neděle 2. července od 15.00
Kde: Areál fotbalového hřiště v Letovicích
Za kolik: vstupné zdarma

Proč přijít: Tradiční pouť v Letovicích nabídne od pátku 30. června spousty zábavy. Pro návštěvníky budou připraveny atrakce, kolotoče, stánky i lahodné občerstvení. To vše v areálu fotbalového hřiště. Pouť zakotví ve městě po dobou dvou dnů od pátku do neděle. Především děti tak mohou strávit příjemný a programem nabitý začátek letních prázdnin.

BŘECLAVSKO:

Hurá na prázdniny
Kdy: neděle 2. července od 14.00
Kde: Letní koupaliště Břeclav
Za kolik: děti vstupné zdarma

Proč přijít: Dva měsíce volna na které čekají žáci po celou dobu studia jsou za dveřmi. V Břeclavi letos odstartují letní prázdniny v neděli 2. července od dvou hodin odpoledne na místním koupališti. Pořadatelé si připravili zábavné odpoledne plné her, tvořivých dílniček i záludných soutěží.

VYŠKOVSKO:

Noc v DinoParku
Kdy: pátek 30. června od 18.00
Kde: DinoPark Vyškov
Za kolik: 200 korun

Proč přijít: Jak jinak zahájit prázdniny, než je první noc strávit mezi dinosaury. DinoPark Vyškov zve rodiče s dětmi v pátek 30. června na možnost přespání ve vlastním stanu přímo v areálu. Podle pořadatelů na zájemce čeká osvětlený noční DinoPark, DinoBike, stánky s občerstvením, ohniště i bodla k opékání.

Zdroj: Youtube

HODONÍNSKO:

Workshop pro děti - výroba vlastní společenské hry
Kdy: úterý 4. července od 15.00
Kde: Masarykovo náměstí Hodonín - Letní scéna: pod platany vedle kostela
Za kolik: 50 korun

Proč přijít: Děti budou mít možnost si v úterý 4. července vyrobit vlastní společenskou hru. Veškeré pomůcky a vybavení budou k dispozici na místě, stačí jen přijít. Fantazii se meze nekladou. Na děti bude také čekat milá paní instruktorka, která malé nadšence povede k hezkým výsledkům,

ZNOJEMSKO:

Zábavný rodinný retro festival Zpátky v čase ve Znojmě
Kdy: sobota 1. července od 12.00
Kde: v areálu Znovínu u Louckého Kláštera, Znojmo
Za kolik: 350 korun, snížená cena 150 korun

Proč přijít: Lidé ve Znojmě se na začátku prázdnin vrátí do minulosti. Konat se zde totiž bude zábavný rodinný retro festival Zpátky v čase. Nebudou zde chybět legendy jako Petr Švancara, Marek Vašut, Roman Skamene nebo Vladimír Lengál.

Zdroj: Youtube

Historická lukostřelba na hradě Bítov
Kdy: sobota 1. července od 9.00
Kde: Hrad Bítov
Za kolik: dle deníku Hradu Bítov

Proč přijít: Hrad Bítov nedaleko Vranova nad Dyjí ožije o prázdninách historickou lukostřelbou. Už prvního července si zde dospělí i děti mohou vyzkoušet střelbu z luků a kuší do terčů pod vedením zkušených střelců.

Zdroj: Youtube