TAJEMSTVÍ MORAVSKÉHO MANCHESTERU. Hned dvě nové expozice nabídne lidem předevčírem otevřené Technické muzeum Brno. „Jednou z novinek je projekt Vlněná elegance první republiky, který přiblíží Brno jako centrum vlnařského průmyslu a poprvé představí unikátní sortiment nejslavnějších textilek. Díky ojedinělé sbírce restaurovaných textilních vzorníků,“ pozvala mluvčí muzea Zuzana Doubravová. Druhou novinkou je výstava Robot2020, na které se lidé potkají s roboty

DOBRODRUŽSTVÍ NA HRADĚ. Od minulého čtvrtka se opět lidé dostanou i na brněnský Špilberk. I tam je čeká nová výstava. Lidé na ní uvidí kresby Gustava Kruma. „Krumovy ilustrace doprovázely slavné mayovky a foglarovky, ale i rytířské romány, dobrodružné příběhy mořeplavců, cestovatelů a zálesáků,“ nastínili zástupci Muzea města Brna na webu.

Předpokládaná podoba atletické haly v Brně-Bohunicích.
Brnu svitla naděje. Vyjedná 300 milionů na stavbu atletické haly?

TVÁŘÍ V TVÁŘ BAROKU. Do očí šlechticům, kteří žili v období baroka, se lidé zahledí na nové výstavě ve středu otevřeného Moravského zemského muzea. Výstavu Tváří v tvář najdou zájemci v Dietrichsteinském paláci. „Lidé uvidí na šest desítek podobizen z moravských a českých sbírek, které divákovi přiblíží pestrou škálu barokních šlechtických portrétů, jejich rozmanitých typů, významů a funkcí,“ zmínila mluvčí muzea Barbora Javorová.

KRÁSA KNIH. Ve středu po opatřeními vynucené přestávce otevřela své brány milovníkům umění i Moravská galerie. „Otevření jsme spojili se zahájením výstavy Nejkrásnější česká kniha roku 2019. Pořádáme ji každý rok v Pražákově paláci,“ uvedla mluvčí galerie Daniela Křižanová.

BETLÉMY V RETRO STYLU. Tradiční vánoční výstavu betlémů připravili pro návštěvníky ve znovuotevřeném Letohrádku Mitrovských. „Kromě rozličných betlémů lidé uvidí vánoční nezbytnosti z první poloviny minulého století. Třeba dárky z Prioru a Tuzexu zabalené v originálních balících papírech, plastové sněhové vločky, či ručně vyráběné stojánky na stromky,“ pozval vedoucí letohrádku Petr Lukas.