Třeba Janáčkova opera Národního divadla Brno pilně pracuje na nové inscenaci Evžena Oněgina. Lidé ji uvidí v televizi. „Aktuálně jsme nazkoušeli novou inscenaci Čajkovského Evžena Oněgina, která bude mít televizní premiéru devětadvacátého března večer na ČT Art. Režisérem inscenace je Martin Glaser a autorem hudebního nastudování Robert Kružík. Další plánovanou premiérou je slavná Verdiho opera Nabucco v novém nastudování režiséra Jiřího Heřmana a dirigenta Ondreje Olose. Zkoušet se začalo koncem února a diváci se můžou těšit na opravdu hvězdné obsazení," nastínila dění mluvčí Janáčkovy opery Adéla Biravská.

Na novinkách pracují i činoherci. „V Mahenově divadle zkoušíme inscenaci Kdo se bojí Virginie Woolfové, což je hra s pouze čtyřmi postavami, jde o přestřelku mezi manželskými páry. V divadle Reduta pak herci zkouší drama Doktorka. Kromě toho samozřejmě máme i udržovací zkoušky dalších inscenací. Abychom mohli zkoušet co nejbezpečněji, chodíme se pravidelně testovat," ujistila mluvčí činohry Národního divadla Brno Gabriela Kodysová.

Na prknech je živo i na obou scénách Městského divadla Brno, kde rovněž ansámbl připravuje novinky. „Konkrétně se jedná o romantický muzikál podle proslulého románu Jane Eyrová, komorní muzikálovou komedii o krizi mezilidských vztahů První rande a černou komedii Hrabal a muž u okna. V březnu máme v plánu udržovací zkoušky již hotových představení, jde o tituly Světáci, Pretty Woman a Anna Karenina," přiblížila mluvčí divadla Kateřina Vižďová.

Balet Národního divadla Brno v těchto dnech dovršuje přípravy premiéry Stabat Mater, věnované osobnosti choreografa Pavla Šmoka. „Premiéra bude přesunuta do nové sezony. Další připravenou a přesunutou premiérou je původní balet Beethoven, který měl mít premiéru v listopadu loňského roku k celosvětovým oslavám Beethovenova 250. výročí narození," představila mluvčí Baletu Barbora Hniličková.

Tanečníci rovněž zkouší současný repertoár s novými obsazeními. „Pracuje se na zahajovacím projektu Noosféra k festivalu Divadelní svět Brno, umělci natáčí úryvky vybraných baletů jako malé dárky pro diváky na sociální sítě a začínají se připravovat na Léto na Biskupském dvoře, v rámci kterého se diváci mohou těšit na oblíbený celovečerní titul Romeo a Julie," doplnila Hniličková.