S jasným cílem přišla na festival i návštěvnice Anita Steinocherová. „Vyrazila jsem kvůli sprejování, na to jsem se i oblékla. Těším se i na kabaret,“ vylíčila.

Akce byla součástí festivalu Uprostřed, který se koná v různých částech Brna-středu až do prvního září. Na odpoledne s klubem Leitnerova dorazilo podle jeho vedoucí Blanky Prokšové přibližně 150 návštěvníků. „Jsme velmi spokojení, vládne tu skvělá atmosféra,“ řekla.

Ilustrační foto.
Odstavená kola mizí z ulic Brna. Ohrožují bezpečí, hájí firma odřezávání zámků

Tipy Rovnosti
- 4. srpna na třídě Kapitána Jaroše uvidí zájemci divadlo, uslyší koncerty a mohou si něco koupit na bleším trhu
- 11.-12. srpna mohou na další akci festivalu Uprostřed přespat lidé vedle Anthroposu a poslechnout si hudbu

Další kulturní zážitek festivalu Uprostřed čeká na zájemce nejdřív tuto sobotu. „Do programu se zapojí podniky na třídě Kapitána Jaroše. Lidé se mohou těšit na koncerty, divadlo, bleší trh, jídlo, pití i několik uměleckých pódií,“ pozvala za organizátory Barbora Kocmánková.

Speciální podle ní bude také akce příští sobotu a neděli, kam zavítá několik vystupujících z ciziny. „Lidé mohou přespat v areálu vedle Anthroposu v Pisárkách ve stanech a spacácích za poslechu pohodové hudby,“ přibližuje netradiční program.

Kromě kapel hrajících na festivalu Uprostřed lidé v Brně tento pátek uslyší třeba skupinu Chinaski na festivalu LétoFest 2018. Akce trvá na brněnském výstavišti od pátku do soboty.

TEREZA KOŠŤÁLOVÁ

Ilustrační foto: na snímku Jakub Kornfeil.
Moto GP: sprchy pro diváky, gripeny nad hlavou i autogramiády a doprava zdarma