„Veškerá povolení bude možné vyřešit online z pohodlí domova,“ uvedl radní pro kulturu Marek Fišer. To se líbí třeba Karolíně Hofírkové. "Je to fajn, protože čas od času děláme se sousedy různé menší jarmarky nebo slavnosti. A nikomu se nechce zbytečně běhat po úřadech a vyřizovat povolení," řekla Brňanka.

Na vybraných místech pro živá kulturní vystoupení tak může organizátor uspořádat akci bez zbytečné administrativní zátěže. Umožní to přehledný rezervační systém, který je dostupný z webu města.

Magistrát už vytipoval několik míst, vhodných pro uspořádání akcí. "Vytipované lokality nabízí základní vybavenost. Jsou tam elektrické zásuvky, veřejná WC, tekoucí voda nebo gril, což je možné zkontrolovat přímo na webu," upřesnila Kateřina Gardoňová z brněnského magistrátu.

Sběrna a třídírna odpadu, ilustrační foto.
Méně odpadu na ulici. V Brně vyrostou tři ekodvory

Do projektu se podle ní zatím zapojily čtyři městské části: Brno-střed nabízí Pohořelec, Kraví horu, Římské náměstí a park Lužánky. V Žabovřeskách je to Makovského náměstí a zeleň před radnicí. Královo Pole nabízí Božetěchův sad a Brno-sever amfiteátr v Čertově rokli.

Postup pro rezervování vybrané lokality je jednoduchý. "Stačí si v kalendáři na webu zvolit požadovaný termín, vyplnit registrační formulář a odeslat jej. Následně bude rezervace potvrzena. Uvedený postup platí pouze pro menší hudební, divadelní, umělecké, kreativní a kulturní veřejně přístupné nevýdělečné produkce," dodala Gardoňová.