Výstavu pořádá vedení města, ale zapojují do ní i místní. Celkové náklady na projekt zástupce Židlochovic vyjdou jen na několik desítek tisíc korun. „Židle sbíráme od občanů a podobně, takže zaplatíme pouze jejich instalaci. Také chystáme jednu židli v nadživotní velikosti u dětského hřiště, aby si tam děti mohly hrát,“ uvedl židlochovický starosta Jan Vitula. Dodal, že některé židle už mohou lidé spatřit v domech, které spravuje město a kde byly vystavené židle chráněné před špatným počasím.

Ilustrační foto.
Oslavanští se dočkají nové silnice. Kraj přispěje na opravu II/393

Postupně se až do osmadvacátého října v Židlochovicích objeví i ostatní. „Například na radnici jsme židli rozpůlili a jednu její půlku připevnili ke zdi. Vypadá to, jako by vystupovala přímo ze stěny,“ popsal Vitula.

Netradiční výstava může lákat i dobrodruhy a sběratele. „Může to být i zajímavá hra. Bude zábavné najít a třeba vyfotit všech sto židlí,“ zmínil Petr Hanák z Hrušovan u Brna, které se Židlochovicemi sousedí.

Ilustrační foto.
Lidé poletí s ptáky a dotknou se ledních medvědů. Ve virtuální zoo v centru Brna

Nápad vystavit židle pod korunami stromů vznikl minulý rok i v brněnských Židenicích, které Brňané označují obdobnou přezdívkou jako Židlochovice. Pro tamní park Bohumila Hrabala projekt navrhli studenti architektury.