Kriminalisté Magda Malá (hrála Petra Špalková) a Martin Černý (Jiří Vyorálek), ale i jejich kolegové, se těšili velké oblibě. A stejně tak vzbuzoval u diváků velké emoce několikanásobný „ranní vrah“ Jan Jahoda. Ztvárnil jej herec David Švehlík, který mistrně navázal na hlavního padoucha z první série Jana Hrbka (Miroslav Hanuš).

Dalo by se říct, že s jeho příchodem na scénu a celou druhou dějovou linkou, které byl hlavní součástí, se změnilo i vnímání veřejnosti, která do té doby hodnotila první sérii Stínů v mlze jako nedostižitelnou. S každým dalším dílem se ale názor veřejnosti začínal otáčet a nakonec měla druhá řada přinejmenším stejně pozitivní ohlasy.

Tvůrci dali v seriálu dostatečný prostor pro vykreslení pracovního života kriminalistů i jejich soukromí, nechybělo napětí i na české poměry velmi zdařilé a líbivé akční scény. Druhých 12 dílů se natáčelo na celkem 250 různých lokacích především v Moravskoslezském kraji, ale také v Polsku a na Slovensku, kam tvůrci zasadili děj některých dílů.

Celou druhou řadu seriálu natočila Česká televize během 130 natáčecích dní v průběhu roku 2023. Natáčelo se konkrétně od 28. února do 9. října a štáb čítal rovných 50 lidí. Filmaři natočili celkem 989 obrazů a absolvovali 24 nočních frekvencí.

Ve druhé řadě vystoupilo celkem 221 postav (mimo zhruba tisícovky komparzistů) a před kamerou se během natáčení objevilo i 30 skutečných policistů a 20 kaskadérů. Padala totiž auta ze skály do vody a natáčely se akční scény s přepadením autobusu či zásahu komanda.

V nových dílech se objevilo na 150 vozidel od náklaďáků a kamionů přes autobusy a skútry až po tramvaj, vlak, jachtu či vrtulník. Herci museli nastudovat scénáře v celkovém množství 784 stran.

V následujících dnech se v Deníku dozvíte, jak si seriál vedl v otázce sledovanosti, která řada byla z tohoto pohledu úspěšnější a zda je to například impuls pro případnou třetí řadu.

Zatím se můžete vyjádřit v anketě, jak jste s druhou řadou seriálu byli (či nebyli) spokojeni.


Nahrává se anketa ...