Do problémů se brněnský příznivec dostal loni v květnu v Ostravě-Vítkovicích během zápasu mezi Baníkem a Zbrojovkou. V sektoru hostí si nejprve na hlavu nasadil fialovou kuklu. V domnění, že je dokonale maskován, přistoupil k oplocení. Zapálil světlici, kterou poté hodil směrem k hrací ploše. Pyrotechnika dopadla na atletický ovál a způsobila několikatisícovou škodu.

Muž zřejmě netušil, že prostor po celou dobu sledují policisté vybavení moderní technikou. Když ochránce zákona v civilu zaregistroval muže chystajícího si kuklu, zaměřil se na něj a detailně ho začal snímat. Jak se ukázalo, jeho tušení bylo správné. Brněnský fanoušek záhy předvedl světlicové divadlo. Velmi se pak divil, když si pro něho později policisté přišli. Možná mu dodnes vrtá hlavou, jak ho mohli identifikovat. Pochopil ale, že zapírání nemá smysl, a vše přiznal. Na svou obhajobu pouze uvedl, že byl opilý. „Střízlivý bych něco takového neudělal,“ prohlásil. Verdikt je pravomocný.

V posledních týdnech a měsících jde o několikátý případ diváckého fotbalového násilí, který řešil ostravský okresní soud. Kromě brněnských fanoušků se z různých činů zodpovídali i příznivci Sparty, a to kvůli zápasu Baník-Sparta, který se hrál vloni v dubnu v Ostravě. Byl mezi nimi i osmatřicetiletý muž z Prahy. Čelil žalobě z útoku na veřejného činitele spáchaného se zbraní. Tou se stal velký kontejner na kolečkách. Muž mající v sobě dvacet piv ho tlačil směrem na policisty, kteří zasahovali u sektoru hostí. Vyvázl s ročním trestem podmíněně odloženým na zkušební lhůtu dvou let.

Podmíněný dvouměsíční trest s odkladem na zkušební lhůtu dvou let a šestiměsíční zákaz vstupu na fotbalové zápasy dostala také sedmatřicetiletá fanynka Sparty. Během utkání neudržela nervy na uzdě a házela části vytržených sedaček po pořadatelích. Nakonec se jedno sedadlo pokusila sama ulomit, což se jí ale nepodařilo.