Práce začnou v pátek 22. března v devět hodin večer a skončí v pondělí 25. března v sedm hodin ráno. „Po většinu času bude provoz na dálnici D1 omezen pouze částečně a veden v režimu 1+1, tedy jedním pruhem ve směru na Prahu a jedním pruhem ve směru na Brno,“ sdělil mluvčí ŘSD ČR Jiří Veselý.

V noci ze soboty na neděli však bude uzavírka úplná. Dálnice bude zavřená v úseku mezi EXIT 119 Velký Beranov a EXIT 134 Měřín od sobotní deváté hodny večerní až po nedělní devátou hodinu ranní. K dispozici budou vyznačené objízdné trasy.

Objízdné trasy

Objízdná trasa pro uzavírku dálnice D1 při demolici mostu u Řehořova.Objízdná trasa pro uzavírku dálnice D1 při demolici mostu u Řehořova.Zdroj: ŘSD ČRPro vozidla nad 3,5 t povede obousměrně mezi EXIT 119 Velký Beranov a EXIT 134 Měřín po silnici II/602 přes Řehořov s tím, že na dvou mostech na této trase, kvůli jejich nižší zatížitelnosti, bude kyvadlový provoz, řízený regulovčíky.

Pro vozidla do 3,5 t bude objížďka mezi EXIT 119 Velký Beranov a EXIT 134 Měřín vedena rovněž obousměrně po silnicích II/353 a II/348 přes Zhoř, Stáj, Arnolec a Černou s tím, že v obci Arnolec se kvůli prudké a úzké zatáčce doprava rozdělí a směr Brno bude vedena k obci Jersín a odtud do Černé.

Most na 127. kilometru je z roku 1979 a primárně sloužil k přesunu zemědělských strojů z Řehořova na pole, na opačné straně dálnice. „Na základě provedeného diagnostického průzkumu z roku 2022 je mostní objekt zařazen k demolici z důvodu zjištěného špatného stavu. Hodnoty zatížitelnosti jsou tak malé, že most není schopen v budoucnu přenášet zatížení současného silničního i zemědělského provozu,“ vysvětlil Veselý.