Kvůli silnému větru nebudou mít návštěvníci v Náměšti příležitost využít vyhlídkové lety. Přesto nad svými hlavami vojenskou techniku uvidí.

„Vůbec poprvé se veřejnosti představí náměšťští piloti se svými vrtulníky Venom a Viper na zemi i ve vzduchu,“ přibližuje mluvčí 22. základny vrtulníkového letectva Biskajská Štěpánka Tříletá.

Na Vysočinu kvůli leteckému dnu zavítali i návštěvníci z jiných krajů. „Nejsme tady poprvé, ale teď nám to připadá takové větší. Děti si užívají, že si mohou prolézt tanky i letadla. Nejlepší ale stejně budou ty manévry ve vzduchu,“ komentuje Dagmara Pešková z Brna, která přicestovala s rodinou.

Ukázka zásahu vojenských vrtulníků v Náměšti | Video: Deník/Jiří Kašpárek

Své letecké umění začali piloti v Náměšti předvádět před dvanáctou hodinou. Diváci obdivovali akrobatické kousky pilota Martina Šonky i ukázku zásahu vojenských vrtulníků. „V tomto větrném počasí jsou některé manévry skutečně náročné," popisuje akci moderátor.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Stromy padly k zemi, brzy se začne kopat. U zámku v Třebíči bude ztížený průchod

V třebíčském zámeckém parku se brzy začne pracovat. Ovlivní to i jeho dostupnost či turistickou sezonu. | Video: Deník/Milan Krčmář