Až do listopadu se bude v centru Brna, na Brněnsku a Blanensku natáčet nový detektivní televizní seriál Hlava Medúzy pod taktovkou režiséra Filipa Renče. V hlavních rolích se představí Jitka Čvančarová, Jiŕí Dvořák či Michal Isteník. Vyšetřovatelský tým se bude zabývat důmyslnými zločiny, diváci se mohou těšit na tajemnou atmosféru. „Na jižní Moravě se točilo nebo točí na lokacích v Brně, konkrétně v Pisárkách, Husově ulici v budově Moravské galerie, dále v Sokolnicích u Brna, Kunštátě na Blanensku, Tišnově na Brněnsku nebo Borkovanech," vyjmenovala mluvčí brněnského studia České televize Hana Orošová.

V točení detektivek v kraji chce televize pokračovat i nadále, již od příštího podzimu by mohli lidé potkat filmaře na Znojemsku, kde se bude točit seriál Četníci ze Znojma. „Volně naváže na úspěšné Četníky z Luhačovic," prozradila Orošová.

V těchto dnech filmaři obsadili také třeba brněnský fotbalový stadion Za Lužánkami. Natáčí tam film Zátopek o životě legendárního běžce Emila Zátopka. „Premiéru plánujeme na příští léto, někdy v době konání letní olympiády. Zvažujeme, že v Brně, kde se bude konat Olympijský festival, by se mohla konat předpremiéra," nastínil producent filmu Kryštof Mucha. Brněnský stadion ve filmu představuje dějistě olympiád v Londýně a Štokholmu.

Natáčení filmu Emil Zátopek.
Stadion za Lužánkami? Dějiště olympiády. Zátopek si ve filmu doběhne pro zlato

Již v prvních lednových dnech roku 2020 se diváci mohou těšit na uvedení dalších pokračování historické minisérie Marie Terezie, které se také zčásti točily na jihu Moravy, letos na jaře a v létě. Filmaři v kraji natáčeli třeba na zámku ve Valticích, v brněnském Mahenově divadle nebo na hradě Špilberk.

Nejen své obce, ale možná i sebe, spatří na plátně obyvatelé několika vesnic na Břeclavsku. O prázdninách v nich filmaři natáčeli další pokračování oblíbených filmů 3Bobule v hlavních rolí s Kryštofem Hádkem a Lukášem Langmajerem. Někteří místní se octli v roli komparsu.

Již čtyřiadvacátého října bude mít premiéru film Poslední aristokratka, který vznikl na motivy kastelána zámku v Miloticích na Hodonínsku Evžena Bočka. A v Miloticích se film, ve kterém září Hynek Čermák či Eliška Balzerová, i natáčel.

Na jižní Moravě filmaři natáčeli také snímek Veterán, který má premiéru příští rok, v lesích Moravského krasu vznikala pro letošní rok jedna z nových vánočních pohádek České televize Princezna a půl království.

Brno 12.8.2019 - nákupní centrum Olympia Brno
Filmy ve 4DX? V brněnské Olympii lidé v kině zažijí i vítr a blesky