Blanensko

Dobročinný turnaj

Komu pomůžete: Výtěžek dobročinného fotbalového turnaje v Kunštátu pořadatelé věnují dětem a rodinám v nelehké životní situaci.

Jak lze pomoci: Turnaj, ve kterém nastoupí osobnosti regionu, se koná v sobotu v kunštátské sportovní hale. Návštěvníci mohou přispět libovolným obnosem.

Setkání s poezií

Komu pomůžete: Peníze na rehabilitaci dostane bývalý záchranář Zdeněk Mikula.

Jak lze pomoci: Od půl jedenácté dopoledne zazní na Štědrý den v kostele ve Velkých Opatovicích verše básníka Františka Halase. Po skončení programu bude připravena Štědrodenní polévka dobré vůle a lidé věnují příspěvky na bývalého záchranáře, jehož život změnila ischemická mozková příhoda.

Přes tisíc lidí se ve čtvrtek večer sešlo na brněnském Malinovského náměstí. Požadují odstoupení premiéra Andreje Babiše.
Vánoční Brno proťaly nespokojené hlasy. Proti Babišovi demonstrovalo tisíc lidí

Charitativní polévka

Komu pomůžete: Vybrané peníze získají potřební z Letovic a blízkého okolí.

Jak lze pomoci: Do kasičky na letovickém Masarykově náměstí vhodí lidé peníze na Štědrý den. Rozdávat se k tomu od pravého poledne bude polévka a Betlémské světlo.

Dobrá káva, dobrá věc

Komu pomůžete: Peníze poputují na vodicí psy, dětský onkologický fond a pomoc pro hospicy.

Jak lze pomoci: Káva z automatu v nejvyšším patře brněnského mrakodrapu Spielberk Tower B sice teče zadarmo, lidé ale mohou dobrovolně věnovanou symbolickou částkou za šálek přispět na dobré účely.

Pásovec štětinatý
Deník zázraků: V Zoo Brno letos unikátně odchovali jespáka i vánočního pásovce

Brněnsko

Bazar knih

Komu pomůžete: Peníze za knihy dostanou vybrané neziskové organizace.

Jak lze pomoci: Koupí knihy nebo jejím darováním do charitativního bazaru Moravské zemské knihovny přispějí lidé do třiadvacátého prosince v přízemí knihovny nebo v jurtě na Moravském náměstí.

Potraviny na radnici

Komu pomůžete: Potraviny dostanou lidé v obtížné sociální či krizové situaci.

Jak lze pomoci: Trvanlivé potraviny, jako jsou různé konzervy nebo suchary, přinesou lidé třiadvacátého prosince na Novou radnici v Brně.

Břeclavsko

Akce pro Domovinku

Komu pomůžete: Výtěžek akce udělá radost starým a postiženým obyvatelům Domovinky v Němčičkách.

Jak lze pomoci: Lidé pomohou účastí na nedělní tradiční benefiční akci na podporu obyvatel Domovinky v Němčičkách, která pečuje o staré a postižené lidi. Od čtyř hodin odpoledne zazpívá na dvoře kulturního domu Mužácký sbor z Němčiček a vystoupí domácí folklorní kroužek.

Pomoc pro Narnii

Komu pomůžete: Utržené peníze poputují na děti z Domova Narnie v Morkůvkách.

Jak lze pomoci: Na dobrou věc přispějí návštěvníci nedělní akce, která se koná od čtyř hodin odpoledne v kulturním domě ve Starovičkách. Zahraje violoncellista Zbyněk Šemora a zazpívá sopranistka Paolli Šáchová.

Běh parkem zámku

Komu pomůžete: Sport v Lednici pomůže nadaci Krtek a kočkám v útulku.

Jak lze pomoci: Lidé pomohou během i chůzí zámeckým parkem v Lednici. Start je ve středu v devět ráno na zámeckém náměstí. Na charitu poputuje dobrovolné startovné.

Nová podoba území v současné poloze obchodního domu Dornych
Místo Tesca u nádraží vznikne nová čtvrť s náměstím

Hodonínsko

Pro rodinu místostarosty

Komu pomůžete: Peníze dostane rodina zavražděného místostarosty Dražůvek.

Jak lze pomoci: Do konce roku lze poslat příspěvek na transparentní účet 115-9528350237/0100 zřízený městem Kyjovem na pomoc rodině místostarosty Dražůvek zavražděného na konci května při incidentu v obci. Spolu s městem sbírku spravuje obec Dražůvky, Svaz měst a obcí a Sdružení místních samospráv.

Oáza Hodonín

Komu pomůžete: Prostředky získá středisko speciálních služeb Oáza Hodonín na zakoupení oken a dveří pro víceúčelovou budovu v areálu.

Jak lze pomoci: Přispět lze na účet 1654330257/0100, do zprávy pro příjemce žádá spolek napsat vzkaz OKNO a jméno dárce.

Nemocnice Hodonín

Komu pomůžete: Peníze umožní lepší péči o pacienty hodonínské nemocnice.

Jak lze pomoci: Příspěvkem na účet 115-5615400257/0100 podpoří dárci obměnu zdravotnické techniky.

Třetí adventní koncert v Boskovicích.
Třetí adventní koncert patřil sborovým zpěvům

Vyškovsko

Vánoční příběh

Komu pomůžete: Výtěžek pořadatelé věnují rodině Lukáše Pospíšila z Hodějic.

Jak lze pomoci: Pomoci lidé mohou návštěvou představení Vánoční příběh aneb Čtvrtý král. To začne v pátek o půl osmé večer ve Společenském centru Bonaparte ve Slavkově u Brna. Cena vstupenky je sto korun.

Karel Gott revival

Komu pomůžete: Pořadatelé výtěžky z dobrovolného vstupného věnují charitě.

Jak lze pomoci: Dobrou věc podpoří lidé účastí na koncertu formace Karel Gott revival Morava a Franty Uhra. Akce začíná v neděli ve čtyři hodiny odpoledne v kulturním domě ve Velešovicích.

Charitativní obchůdek

Komu pomůžete: Peníze z obchůdku pomáhají starším lidem, dětem a lidem se zdravotním postižením.

Jak lze pomoci: Tržby z charitativního obchůdku Adra podporují rozvíjení dobrovolnické aktivity na území Vyškova. Lidé přispívají nákupem v Adře.

Psímu útulku v Blansku darovali lidé granule i čtečku čipů.
Psímu útulku darovali tři metráky granulí i čtečku čipů. Při vánoční sbírce