Blanensko

Dobročinný turnaj

Komu pomůžete: Výtěžek dobročinného fotbalového turnaje v Kunštátu pořadatelé věnují dětem a rodinám v nelehké životní situaci.

Jak lze pomoci: Turnaj, ve kterém nastoupí osobnosti regionu, se koná v sobotu v kunštátské sportovní hale. Návštěvníci mohou přispět libovolným obnosem.

Setkání s poezií

Komu pomůžete: Peníze na rehabilitaci dostane bývalý záchranář Zdeněk Mikula.

Jak lze pomoci: Od půl jedenácté dopoledne zazní na Štědrý den v kostele ve Velkých Opatovicích verše básníka Františka Halase. Po skončení programu bude připravena Štědrodenní polévka dobré vůle a lidé věnují příspěvky na bývalého záchranáře, jehož život změnila ischemická mozková příhoda.

Charitativní polévka

Komu pomůžete: Vybrané peníze získají potřební z Letovic a blízkého okolí.

Jak lze pomoci: Do kasičky na letovickém Masarykově náměstí vhodí lidé peníze na Štědrý den. Rozdávat se k tomu od pravého poledne bude polévka a Betlémské světlo.

Dobrá káva, dobrá věc

Komu pomůžete: Peníze poputují na vodicí psy, dětský onkologický fond a pomoc pro hospicy.

Jak lze pomoci: Káva z automatu v nejvyšším patře brněnského mrakodrapu Spielberk Tower B sice teče zadarmo, lidé ale mohou dobrovolně věnovanou symbolickou částkou za šálek přispět na dobré účely.

Brněnsko

Bazar knih

Komu pomůžete: Peníze za knihy dostanou vybrané neziskové organizace.

Jak lze pomoci: Koupí knihy nebo jejím darováním do charitativního bazaru Moravské zemské knihovny přispějí lidé do třiadvacátého prosince v přízemí knihovny nebo v jurtě na Moravském náměstí.

Potraviny na radnici

Komu pomůžete: Potraviny dostanou lidé v obtížné sociální či krizové situaci.

Jak lze pomoci: Trvanlivé potraviny, jako jsou různé konzervy nebo suchary, přinesou lidé třiadvacátého prosince na Novou radnici v Brně.

Břeclavsko

Akce pro Domovinku

Komu pomůžete: Výtěžek akce udělá radost starým a postiženým obyvatelům Domovinky v Němčičkách.

Jak lze pomoci: Lidé pomohou účastí na nedělní tradiční benefiční akci na podporu obyvatel Domovinky v Němčičkách, která pečuje o staré a postižené lidi. Od čtyř hodin odpoledne zazpívá na dvoře kulturního domu Mužácký sbor z Němčiček a vystoupí domácí folklorní kroužek.

Pomoc pro Narnii

Komu pomůžete: Utržené peníze poputují na děti z Domova Narnie v Morkůvkách.

Jak lze pomoci: Na dobrou věc přispějí návštěvníci nedělní akce, která se koná od čtyř hodin odpoledne v kulturním domě ve Starovičkách. Zahraje violoncellista Zbyněk Šemora a zazpívá sopranistka Paolli Šáchová.

Běh parkem zámku

Komu pomůžete: Sport v Lednici pomůže nadaci Krtek a kočkám v útulku.

Jak lze pomoci: Lidé pomohou během i chůzí zámeckým parkem v Lednici. Start je ve středu v devět ráno na zámeckém náměstí. Na charitu poputuje dobrovolné startovné.

Hodonínsko

Pro rodinu místostarosty

Komu pomůžete: Peníze dostane rodina zavražděného místostarosty Dražůvek.

Jak lze pomoci: Do konce roku lze poslat příspěvek na transparentní účet 115-9528350237/0100 zřízený městem Kyjovem na pomoc rodině místostarosty Dražůvek zavražděného na konci května při incidentu v obci. Spolu s městem sbírku spravuje obec Dražůvky, Svaz měst a obcí a Sdružení místních samospráv.

Oáza Hodonín

Komu pomůžete: Prostředky získá středisko speciálních služeb Oáza Hodonín na zakoupení oken a dveří pro víceúčelovou budovu v areálu.

Jak lze pomoci: Přispět lze na účet 1654330257/0100, do zprávy pro příjemce žádá spolek napsat vzkaz OKNO a jméno dárce.

Nemocnice Hodonín

Komu pomůžete: Peníze umožní lepší péči o pacienty hodonínské nemocnice.

Jak lze pomoci: Příspěvkem na účet 115-5615400257/0100 podpoří dárci obměnu zdravotnické techniky.

Vyškovsko

Vánoční příběh

Komu pomůžete: Výtěžek pořadatelé věnují rodině Lukáše Pospíšila z Hodějic.

Jak lze pomoci: Pomoci lidé mohou návštěvou představení Vánoční příběh aneb Čtvrtý král. To začne v pátek o půl osmé večer ve Společenském centru Bonaparte ve Slavkově u Brna. Cena vstupenky je sto korun.

Karel Gott revival

Komu pomůžete: Pořadatelé výtěžky z dobrovolného vstupného věnují charitě.

Jak lze pomoci: Dobrou věc podpoří lidé účastí na koncertu formace Karel Gott revival Morava a Franty Uhra. Akce začíná v neděli ve čtyři hodiny odpoledne v kulturním domě ve Velešovicích.

Charitativní obchůdek

Komu pomůžete: Peníze z obchůdku pomáhají starším lidem, dětem a lidem se zdravotním postižením.

Jak lze pomoci: Tržby z charitativního obchůdku Adra podporují rozvíjení dobrovolnické aktivity na území Vyškova. Lidé přispívají nákupem v Adře.