Na Anesteziologicko resuscitační klinice Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně zůstává šest pacientů. „Dva jsou napojeni na mimotělní podporu života, takzvané ECMO, čtyři dýchají s podporou plicní ventilace. Jejich zdravotní stav je vážný," sdělila v neděli mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Velikonoční pomlázka v rouškách a pouze v rámci rodiny.
Podívejte se, jak tradice vítězí nad karanténou aneb Velikonoce na jižní Moravě

Počet nemocných se v Brně zvýšil na 131, na Brněnsku je jich aktuálně 37. Sedmnáct nakažených zůstává na Blanensku, na Břeclavsku se počet pacientů s nemocí Covid-19 zvýšil na 89. Devět pacientů zůstává už čtvrtý den po sobě na Hodonínsku, osmnáct jich je na Vyškovsku. A Znojemsko už třetí den hlásí stejný počet 47 nakažených koronavirem.

Karanténu nařídili hygienici od začátku epidemie už 2125 lidem. „Momentálně je v karanténě 448 lidí. Na infekčních odděleních bylo dosud hospitalizováno 36 pacientů, 20 pacientů se léčí v jiném zdravotnickém zařízení, 292 pacientů se léčilo doma, což je 84 procent," upřesnila epidemioložka Renata Ciupek z Krajské hygienické stanice v Brně.

Operátoři pro chytrou karanténu - Studenti Univerzity obrany Zuzana Valentová (vpravo) a Petr Hanák se školí v prostorách Krajské hygienické stanice v Brně na práci operátorů v projektu takzvané chytré karantény.
Hygienici na jihu Moravy vytvořili první vzpomínkovou mapu

Podle ní se z koronaviru vyléčilo v kraji už šestašedesát lidí. „Jednašedesát z nich se vyléčilo doma, pět v nemocnici," dodala.

Ještě na začátku března se na brněnském výstavišti konal Motosalon 2020. Další akce naplánované na první pololetí letošního roku jsou zrušené
Brněnské veletrhy: ztráta je zatím zhruba tři sta milionů

V Česku bylo k pondělní půl šesté večer podle ministerstva zdravotnictví 6022 nemocných. Zemřelo jich 143, uzdravilo se jich 519.

Online reportáž