Chladnější počasí a deštivé dny odrazují s koncem léta návštěvníky koupališť na jižní Moravě. Provozovatelé venkovního koupaliště Riviéra v Brně to přimělo k ukončení sezony už v srpnu. Jedním z posledních návštěvníků byl minulý týden i Jan Crlík. „Myslím, že zvláště pro děti to tam je ideální. My to navíc máme v podstatě pod kopcem,“ vzpomínal muž.

Počasí však již podle mluvčí společnosti Starez-Sport Michaely Radimské k venkovnímu koupání na Riviéře neláká. „Bazény navíc nemáme vyhřívané. Ze zkušeností z minulých let také víme, že je se zahájením školního roku obecně velmi nízká návštěvnost,“ vysvětlila. I kvůli tomu byl podle ní zájem lidí oproti loňsku nižší zhruba o čtyřicet procent.

Zájemci o venkovní koupaní mají v září v Brně ještě šanci v části areálu Kraví Hora. „V provozu zůstane až do čtrnáctého září. Později rozhodneme podle vývoje počasí a návaznosti na možné stavební práce,“ uvedl ředitel rekreačního areálu Evžen Hrubeš.

Plánovaná ukončení sezóny koupališť
- Koupaliště Riviéra Brno – uzavřené už od konce srpna.
- Koupaliště Kraví Hora v Brně – venkovní bazény uzavřou až 14. září.
- Koupaliště Bučovice – uzavřené. Znovuotevření v září zváží při parných dnech.
- Koupaliště v Adamově – o prodloužení sezóny neuvažují. Otevření zváží naposledy tento víkend podle počasí.
- Koupaliště Břeclav – provoz plánují ještě do neděle.
- Koupaliště při Lázních Hodonín – uzavřeli ho v úterý.
- Plovárna Louka ve Znojmě – provoz do 13. září.

Krytý bazén tam pokračuje bez přerušení, kdy technologická odstávku a ostatní opravy zajistili provozovatelé již v době uzavření kvůli koronaviru. „Novinky plánujeme až v příštím roce, kdy kvůli rekonstrukci administrativní budovy přesuneme zázemí pro návštěvníky,“ doplnil Hrubeš.

Koupaliště v Břeclavi zaplní plavci a rekreanti naposledy v neděli. Ještě v sobotu se tam se sezonou rozloučí na akci „Ukončení prázdnin s vodníkem“. „Už v tomto týdnu necháváme koupaliště uzavřené v případě špatného počasí. Otevřen je ale krytý bazén dle rozpisu plavání, kde se už v pondělí vrátíme k běžnému provozu. Čtrnáctého září pak zpřístupníme saunové centrum,“ popsal vedoucí provozu David Bartal. Krytý bazén je alternativou i v Hodoníně.

Na koupališti v Bučovicích na Vyškovsku ukončili sezonu už v úterý. „Kdyby ale ještě během tohoto měsíce nastaly nějaké tropické dny, jsme schopni areál operativně otevřít. Co se týká letošní návštěvnosti, ačkoliv počasí v červnu a ve větší části července koupalištím vůbec nepřálo, poslední červencový týden a první tři v srpnu ji vylepšily. Návštěvnost byla v celkovém součtu přibližně o osmnáct procent vyšší než v loni,“ připustila mluvčí Bučovic Martina Hašková.

Až do třináctého září mají zájemci šanci na návštěvu Městského koupaliště Louka ve Znojmě. V Adamově na Blanensku mají oproti tomu už smůlu. „O prodloužení sezony na koupališti neuvažujeme. Jednak je špatné počasí, ale hlavně již nebudeme mít brigádníky. Plavčíci jsou totiž u nás vždy studenti. Snad jen, pokud to ještě počasí dovolí a bude teplo, uvažujeme ještě o otevření koupaliště o tomto víkendu,“ odpověděla Marta Vrchovská ze společnosti ADAVAK.