Zdravotní stav pacientky s onemocněním Covid-19, která je hospitalizovaná na Anesteziologicko resuscitační klinice Fakultní nemocnice u svaté Anny je stále vážný, ale stabilizovaný.

Žena, která je na umělé plicní ventilaci, ve středu dostala poslední dávku léčebného přípravku remdesivir. „Dá se říci, že jsou tam mírné známky zlepšování, ale je vždycky nebezpečné se v takové situaci na to upínat – situace se totiž může každým okamžikem změnit. Důležitý bude vývoj v následujících dnech,“ uvedl přednosta kliniky Vladimír Šrámek.

Ilustrační foto
Pacienti se opět uvidí s rodinou nebo přáteli. Svatá Anna se otevře návštěvám

Nejvíce potvrzených případů zůstává v Brně. "Od začátku epidemie se tam nakazilo 193 lidí. Druhé nejpostiženější je Břeclavsko se 121 případy. Tam se také už 96 lidí vyléčilo," informovala ředitelka protiepidemického odboru jihomoravské hygienické stanice Renata Ciupek.

Nově identifikované případy jsou podle ní v naprosté většině z okruhu lidí, kteří byli s nemocnými v úzkém kontaktu, tedy členové rodiny či spolubydlící.

Jihomoravští hygienici od začátku pandemie otestovali 7 779 lidí. "Ve všech případech jde o laboratorní vyšetření výtěru z nosohltanu, nikoli o takzvané rapid testy," upřesnila epidemioložka.

Ilustrační snímek.
Letní tábory budou, potvrdilo středisko Lužánky. Zbývají poslední volná místa

V celé republice je podle čtvrtečních ranních čísel ministerstva zdravotnictví 8 725 zaznamenaných pozitivních případů. Koronaviru podlehlo 304 lidí a vyléčilo se 5 836.