Místo Brna přistál autor ve Lvově

Brno – U příležitosti literárního festivalu Měsíc autorského čtení přistál v červenci jeden autor omylem při cestě do Brna až ve Lvově, což je úplně poslední místo, kam se autoři na festivalovém putování vydávají. „Museli jsme ho narychlo přesouvat o sedm set kilometrů jinam, ale zvládli jsme to. Jiný zase přiletěl do Brna, ale o pět dní dřív. Nijak se tím ale netrápil, zůstal celou dobu v hotelu a pouze si posílal pro nápoje do minibaru," upřesnil organizátor festivalu Petr Minařík.

V Hatích se usídlil filmový batmobil

Znojmo – Milovníci komiksů by si v mapách měli zakroužkovat bývalý hraniční přechod Hatě u Znojma. V nákupním areálu Excalibur City mají totiž od léta novou atrakci. Majitel komplexu, rakouský podnikatel Ronald Seunig si pořídil auto z filmu o Batmanovi, takzvaný batmobil.

Čtěte zde: Nákupní areál na Hatích nabízí novou atrakci. Batmobil ze slavného filmu

Ptáci rozklovali budovu školy

Křetín – Ve Křetíně na Blanensku se rozhodli opravit střechu a fasádu tamní školy. „Budova je zateplená, ale pustili se do ní ptáci a rozklovali ji. Kvůli tomu jsou tam nyní obrovské díry, do kterých se vejde ruka. Je to nevzhledné, ale problém je i hygienický," uvedl starosta Jan Halata.

Kulečníkový stůl postavil ze sirek Zdeněk Matějka z Nového Přerova dal dohromady kulečníkový stůl ze zápalek. Zdroj: archiv Zdeňka Matějky

Nový Přerov – Deset let života, téměř dva miliony zápalek a investice sto tisíc korun. Výsledek? Zdeněk Matějka z Nového Přerova na Břeclavsku sestavil ze zápalek celý kulečníkový stůl, včetně tága. Jeho jméno se tak nově objevilo v České knize rekordů. Dříve stavěl modely letadel.

Čtěte zde: Za deset let sestavil kulečníkový stůl. Ze zápalek

Vystrčit zadek na konvoj? Přestupek

Vyškov – Napřed dostal Martin Zapletal, který na konci května vystrkoval nahý zadek na americký vojenský konvoj projíždějící Vyškovem, podmínku za výtržnictví. V hlavním líčení, které se u vyškovského okresního soudu odehrávalo na konci října, soudkyně Zdeňka Kalová přehodnotila případ na přestupek. „Pro muže tak jednání u soudu skončilo," sdělila. Návrh na usnesení podal státní zástupce Mojmír Pokorný. Došel k závěru, že společenská škodlivost jeho jednání nebyla tak závažná.

Utíkal s bednou kradeného piva

Veselí nad Moravou – Mladý pivař měl podle svého jednání opravdu velkou žízeň a chuť na pivo. Ve Veselí nad Moravou se v březnu vloupal do bistra ve Svatoplukově ulici a ze skladu podle policistů ukradl pouze přepravku s dvaceti plnými lahvemi piva. Vloupání mu však nevyšlo podle představ, začali jej pronásledovat policisté. „Oproti nim byl v nevýhodě, protože se nechtěl vzdát ukradených piv, a tak jej po krátké honičce dostihli," přiblížil policejní mluvčí Petr Zámečník.

CELOU STRANU KURIOZIT NAJDETE V PÁTEČNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ DENÍKU ROVNOST