Vypracoval se vysoko. V České republice je například exkluzivním hlasem Mickey Mouse, jehož při současných omezeních kvůli koronaviru doma slyší mnohé děti i dospělí. 

Když Michálek před lety navštívil Spojené státy a lidé se dozvěděli, co dělá, stal se v jejich očích celebritou. „Vůbec jsem netušil, jakou moc tam ta postava má,“ líčil pak.

Jeho hlasový otisk je ale patrný v mnoha dalších počinech. Režíroval třeba své kolegy propůjčující hlas postavám ve světovém seriálovém hitu, Teorii velkého třesku. „Vždy jsem měl jasno o tom, co chci dělat a co mě baví. Možná tohle byl jeden z těch velkých motorů, které mě hnaly kupředu,“ říká Michálek o své cestě.

Když slyší dotaz na největší životní výzvu, vzpomene zápolení sám se sebou. „Abych se dokopal vstát a jít do práce v době, kdy mi nebylo úplně dobře na duši,“ prozrazuje. Nyní už je to jinak. Současná výzva zní: „Dokázat, že s úsměvem a humorem jde všechno líp.“

Vystudovaný herec, co chtěl dělat raději dabing než činohru, si i díky tomu na nedostatek práce stěžovat nemůže. „Mám několik zajímavých projektů, které jsou ve fázi příprav, takže o nich nesmím hovořit. Kdybych měl ale na sledování televize více času, jako divák bych se těšil,“ dodává Michálek.

Dabování ve volném čase mění za cestování. V původním plánu měl Madrid. Pak ale přišel koronavirus. A tak o to více pracuje.