Hašek po volbách řekl, že by zastupitelstvo mohlo být 3. listopadu, pokud nebude žádná stížnost na volby. Na soud se však obrátil jeden občan kvůli chybějícímu přístupu pro invalidy v Brně. Byl to jediný návrh na zneplatnění voleb v kraji. Kvůli tomu se termín posouvá. "Čeká se na rozhodnutí soudu. Aktuálně možný termín zastupitelstva je od 14. do 16. listopadu. Fakticky nejdřívější termín je 14.," doplnil Hašek.

Na ustavujícím zastupitelstvu převezmou noví zastupitelé mandát a zvolí radu v čele s hejtmanem a jeho náměstky. Hejtmanem se má stát Šimek, který po zvolení opustí funkci ředitele brněnské městské policie. Jeho náměstky mají být Roman Hanák a Marek Šlapal (oba ČSSD), Taťána Malá (ANO), Jan Vitula (TOP 09) a Martin Maleček (STAN). Dalšími radními budou Miroslav Kubásek, Jana Pejchalová a Petr Hýbler (všichni ANO) a Tomáš Soukal s Igorem Chlupem (oba ČSSD).

ANO bude spravovat finance, majetek, investice, školství, sport, životní prostředí a regionální rozvoj venkova se zemědělstvím. ČSSD bude mít na starosti dopravu, sociální oblast s rodinnou politikou, zdravotnictví a kulturu s památkovou péčí. TOP 09 s Žít Brno bude zodpovídat za regionální rozvoj ve školství, vědu, výzkum, inovace, marketing a smart region a Starostové za územní plánování, kde je čeká dopracování Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje.

Volby na jižní Moravě vyhrálo ANO před KDU-ČSL a ČSSD. Hnutí jednalo o koalici několikrát s KDU-ČSL, ale neúspěšně. Proto začalo jednat i s ČSSD. Zároveň se spojilo se Starosty a TOP 09 s Žít Brno. V konečném rozhodování o posledním partnerovi dalo přednost ČSSD před KDU-ČSL. Podmínkou bylo, aby lídr ČSSD Hašek neměl uvolněnou funkci. On sám žádnou nepožadoval.

ANO získalo 15 mandátů z celkových 65. KDU-ČSL i ČSSD mají po 11, sedm KSČM, šest ODS, po čtyřech TOP 09 s Žít Brno, Starostové pro Jižní Moravu a SPD s SPO. Poslední tři získali Zelení a Piráti.