Někteří řidiči neskrývají rozčarování. „Po objížďce jezdit nebudu. Denně jezdím do Brna a tolik kilometrů mi nikdo nezaplatí,“ stěžoval si na několikanásobné prodloužení cesty třeba Luboš Hynst. Omezení i mnozí další vnímají jako komplikaci.

Termíny hlásili státní silničáři už v předstihu. „S dokončením počítáme do poloviny června,“ potvrdila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková. Připustila zdržení. „Opravit se to ale zkrátka musí. S tím nic neuděláme,“ komentoval bučovický starosta Jiří Horák.

V Hruškách na Vyškovsku soutěžil hasičský potěr ve štafetě a požárním útoku.
Požární útok obrazem: malí hasiči soutěžili v Hruškách Vyškovsku, podívejte se

Silničáři silnici frézují už od pondělního rána. „Řidiči po objízdné trase sjedou z I/50 na silnici II/431 až do Bohdalic – Pavlovic, a dále po II/429 až do Nesovic. Trasa je navržená obousměrně,“ přiblížila za vyškovské policisty Alice Musilová.

Trasa protíná také Milonice, Kozlany a Bohaté Málkovice. Musilová připomněla, že vozidla nad nad tři a půl tuny zároveň žádnou objízdnou trasu nemají. „Jejich provoz zůstal zachovaný na silnici I/50. Přes opravované úseky ho kyvadlově řídí přechodné světelné signalizační zařízení,“ dodala policistka.