Situaci řešili strážníci. „Na linku 156 zavolal muž procházející po Cejlu a oznámil, že kolem něj směrem od Malinovského náměstí proběhla nahá dívka,“ sdělil mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Stejnou informaci vzápětí potvrdili i pracovníci dohledového centra, a do Zábrdovic se proto vydala nejbližší hlídka městské policie. „Strážníci ženu uviděli a oslovili u zastávky Körnerova, a protože teploty se ještě tou dobou pohybovaly kolem bodu mrazu, zabalili ji do jednorázové deky. Otevřeli také služební auto,“ popsal situaci Ghanem.

Mladá žena se tak mohla posadit a nebyla vystavená zvědavým pohledům cestujících na plném tramvajovém ostrůvku a lidí postávajících na chodníku. „Třiadvacetiletá žena kolem sebe ale začala kopat a rozpřahovat se rukama, a tak ji museli i spoutat. V klidnější chvíli strážníkům vysvětlovala, že jí leze do hlavy blázen, se kterým se má kamarádit,“ informoval Ghanem.

Doplnil, že ze záběrů kamerového systému bylo patrné i to, že v odpolední špičce proběhla žena na červenou frekventovanou křižovatku městského okruhu mezi Kolištěm a Cejlem. Strážníci přivolali záchranáře a ti po vyšetření rozhodli o převozu do psychiatrické nemocnice. Strážníci jim ještě během cesty asistovali a ženě po převzetí zdravotnickým personálem sundali pouta.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Tragédie na D1 u Tvarožné, při nehodě zemřeli tři lidé. Dálnice zůstala uzavřená

Tragická nehoda se stala ve středu na 208. kilometru D1 ve směru z Vyškova na Brno. | Video: HZS Jihomoravského kraje