ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Zakladatel projektu je provozovatel dopravní společnosti Gepard Express Albert Fikáček. „Jako mezinárodní dopravce mám k dispozici dodávky a minibusy, které teď stojí,“ vysvětlil.

Starší lidé by neměli kvůli nákaze opouštět domov. „Když jsem viděl současnou situaci, řekl jsem si, že přece nebudu sedět se založenýma rukama, když můžu pomoci,“ zdůraznil Fikáček.

Podle jedné z dobrovolnic Lenky Neveselé chce každý nějak přiložit ruku k dílu. „Sama už nemám prarodiče. Toto je pro starší lidi období zhoršené dostupnosti potravin, tak chci pomoci,“ komentovala Neveselá.

Podle Fikáčka starší lidé často nemají nikoho, kdo by se jim o nákupy postaral. „Vnoučata bydlí daleko nebo nemají čas, protože se třeba starají o vlastní děti. Chceme jim proto alespoň pomoci s nákupem základních věcí bez rizika nakažení,“ dodal muž.

Úspěch závisí na přízni a nasazení dobrovolníků. „Obvolávali jsme s kolegyněmi starosty stovek obcí v celém kraji. Mluvila jsem asi se šedesáti a překvapilo mě vřelé přijetí,“ uvedla Neveselá.

Výdělek přitom není smysl akce. „Potraviny nabízíme za velkoobchodní ceny bez přirážky. Cena za jejich dopravu pokrývá pouze část nákladů za naftu,“ zdůraznila Nováková.

Službu zájemci objednají na webové stránce www.nakupbabicce.cz