Nehody se naštěstí obešly bez zranění. „Ráno na náledí v Brně havaroval i kamion, který zcela zablokoval sjezd z Královopolského tunelu ve směru na Svitavy. Jezděte opatrně,“ vyzvali policisté na sociální síti X.

Varování vydali i pracovníci Brněnských komunikací. „Náledí může být na mostních konstrukcích, estakádách, ve výše epoložených částech Brne nebo tam, kde tající sníh stéká na vozovku," poukázali na možná rizika pro řidiče.

Po osmé hodině ranní se situace zcela uklidnila. „Kolem půl desáté dopoledne jsme s hasiči pomáhali u porouchaného zahraničního autobusu na D1 u Holubic na Vyškovsku," dodali policisté

Nehody řešili také dopravní policisté na Vysočině. V Třebíči se srazili strážníci s dodávkou. V pondělí večer v Jihlavě upadlo jednomu z kamionů kolo a narazilo do druhého.

Větší množství nehod zaznamenali policisté na začátku prosinec, když kraj zasypal sníh. Ohledně ledovky vydali meteorologové výstrahu již o víkendu. Pak přišlo oteplení, ale časně ráno byly ještě silnice namrzlé.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Ikonická budova Čedoku u nádraží v Brně je k mání. Roční nájem jsou dva miliony

Nabídky na pronájem přijímá město prostřednictvím své firmy do konce ledna. | Video: Deník/Terezie Heinz