Na budovu navazuje rozlehlá krytá terasa vybavená stoly a lavicemi, kde děti mohou trávit čas kreslením, nebo odpočinkem poté, co je unaví hraní v rozlehlé zahradě. Na terase také pořádá školka besídky a různá vystoupení.

Zahrada je ve školce členěna na dvě hlavní části. Před školkou jsou umístěny nové herní prvky, malé dopravní hřiště a mlhoviště, kde se mohou děti v horkém počasí osvěžit. Své místo zde mají i záhonky, s jejichž založením pomohli před třemi lety rodiče dětí.
Děti zde poté zasadily keříky malin, borůvek. ostružin a také vinné révy. V nových vyvěšených záhonech se děti učí pěstovat také hrášek, jahody nebo rajčata.

Hmyzí hotel

Druhá část zahrady je skryta za mateřskou školou, kde se nachází otevřené prostranství, na kterém školka pořádá nejrůznější sportovní aktivity. Je zde také mezi dětmi oblíbená skluzavka a hmyzí hotel, ve kterém mohou děti pozorovat drobný hmyz, který se zde usídlil.

Vzdělání dětem poskytují tři učitelky. Pedagogický sbor je od loňského podzimu posílený ještě o speciálního pedagoga, který ve školce pomáhá s individuálním přístupem k jednotlivým dětem a snaží se tak pomoci dětem se speciálními potřebami.

Ve spolupráci s dětmi i rodiči připravuje učitelský sbor mateřské školy pro děti také nejrůznější akce. Děti před nedávnem přivítaly jaro a společnými silami vynesly Moranu, vládkyni zimy. Nyní se mohou těšit na velikonoční dílničky, do kterých se zapojí nejen děti, ale také jejich rodiče a prarodiče.