Po sečtení výsledků je jasné, že byl tento rok velmi zdařilý. „Soutěžící ulovili tři sta osmapadesát bodovaných kaprů o celkové váze přesahující čtyři tisíce osm set kilogramů s průměrnou hmotností 13,43 kilogramu, což jsou vše rekordní hodnoty za celou historii šampionátu,“upozornili pořadatelé.

Největší ryba závodu sice o několik desetin kilogramu nepřekonala maximum z roku 2021, ale s vahou 29,35 kilogramu je teprve druhým úlovkem v dějinách soutěže, který se dostal nad hranici devětadvaceti kil.

Zakladatel šampionátu Stairs2Hell Jakub Vágner po závodech uvažoval nad tím, že i letos ho Nové Mlýny překvapily. „Myslím si, že je to ta nejlepší závodní voda na území Evropy. Ryby se chytají po celé ploše a každý rok vyhraje jiné místo. Stairs2Hell je závod, který se pomalu ale jistě za mě stává nejprestižnějším kaprařským závodem v Evropě,“ podotkl rybář Vágner.

Nová prodejna Kauflandu v Hustopečích má rozlohu téměř dva a půl tisíce metrů čtverečních.
Lidé v Hustopečích nakupují v novém Kauflandu. Podívejte se, jak vypadá uvnitř

Hlavní cena míří letos díky součtu hmotností tří největších ryb 66,38 kilogramu do Polska za družstvem Bookingfish Team Poland. Štěstí jim přineslo lovné místo číslo jedna, na kterém dokázali za jednu noci ulovit tři kapry, kteří jim vynesly první pozici. Nechali za sebou veškeré konkurenty včetně třetích Rebelbaits s výsledkem 62,48 kilogramu a druhého týmu Freefish se souhrnnou vahou 64,73 kilogramu: Borců z Freefish se zároveň podařilo získat cenu za největší rybu díky trofejnímu úlovku 29,35 kilogramu, který přišel necelý den před ukončením soutěže.

Milujete rybaření? Vaše příspěvky posílejte na adresu ryby@denik.cz. Nezapomeňte na své jméno, kde jste fotili a připojit můžete také krátký příběh. Rádi vše zveřejníme v našem speciálu.

Banner rybyBanner rybyZdroj: Jan Lakomý