Do městské části Marákov doléhá hlášení o poplachu z reproduktorů umístěných v exteriérech stanice hasičů přes Gránické údolí. „Víme přesně, kam jedou a co se tam stalo. V létě, kdy jsme byli denně na zahradě, to začalo být až rušivé,“ naznačil jeden z obyvatel Zdeněk Doležal.

Ředitel územního odboru Radek Chromý tvrdí, že o problému ví a řeší ho. „Už dvakrát jsme hlasitost nechávali ztlumovat, ale určitou minimální hladinu musíme zachovat. Naši lidé, kteří jsou na různých místech stanice, musí být o výjezdu informovaní,“ konstatoval Chromý.

Jak v pátek Deníku ředitel sdělil noční klid už rozhlas rušit nebude. "Po deváté hodině večerní jej vypínáme," přiblížil.  Také chce řešit využívání sirén při výjezdech. "Nebude-li to nutné, budou naši řidiči sirény zapínat až tam, kde to bude opravdu nezbytně nutné. Do dvou týdnů by měla fungovat červená světla na nových semaforech na Pražské a měli bychom tak mít zajištěn rychlejší výjezd na hlavní silnici. Ale říkám, měli. Již dnes se setkáváme s tím, že někteří řidiči včetně kamionů nerespektují žluté vodorovné značení a stojí v křižovatce. Tam pochopitelně sirény musíme použít,“ dodal Chromý.