Restaurace, hospody nebo kavárny podle vládního rozhodnutí otevřou až 25. května. Ale jen letní venkovní zahrádky, vnitřní prostory až osmého června. Do úterního odpoledne petici podepsalo 239 lidí.

Podporuje ji také Svaz vinařů. „V situaci, kdy se otvírají zcela nesystematicky některé provozy jako hobby markety a neotevřou se knihkupectví, kde jsou rizika nezměřitelná, každý krok podporující otevření gastroprovozů vítáme,“ řekl prezident svazu Tibor Nyitray.

Problém vzniká především pro malé a střední vinaře, kteří svá vína nedávají do supermarketů. „Teď mají nulové obraty,“ sdělil Nyitray.

Dalším minusem je zrušení vinařských akcí, jako jsou košti nebo otevřené sklepy. „Jen do konce dubna mělo být zhruba 350 podobných akcí. Nejvíc s prodejem vín pomáhala malých vinařům," poukázal Nyitray.

Stávek odhaduje oproti loňsku asi padesátiprocentní propad. „V této době míváme obvykle dobré výsledky. Hodně se věnujeme růžovým vínům, která prodáváme především v dubnu a květnu, nyní prodej pokulhává,“ zmínil.

Petice 
důvod: snaha o zmírnění omezení a znovuotevření gastropodniků
 
podpora: všech, co pracují v gastronomii včetně vinařů a obchodníků s vínem

Vína se snaží nyní prodávat především přes e-shop. „Některé restaurace jsou ale aktivní, začaly rozvážet jídla včetně vín," chválí Stávek snahu podniků v gastronomii.

Podle ekonoma Petra Pelce vinaře postihlo nynější pozastavení ekonomiky stejně jako jiná odvětví. „Ve srovnání s pivem ovšem u vinařů nehrozí, že by část produkce museli vyloženě zničit. U piva se už nyní ví, že se všechno nespotřebuje a bude se muset vylít,“ uvedl.