Stejně jako v knižní předloze, i v novém filmu dává Zlatovláska Jiříkovi různé nesplnitelné úkoly, které s pomocí svých zvířecích přátel plní. „V původním filmu byla zvířata, se kterými se Jiřík setkává, loutky. My tady máme ale skutečná trénovaná zvířata, například lišku, poštolku, orla i psy. Asi osmnáct druhů zvířat," podotkl producent Viktor Krištof

Kromě scény, kdy Jiříkovi pomáhají mravenci sbírat stovku perel před zámeckým skleníkem, natáčeli filmaři v Lednici ve středu také zahradní slavnost u Růžového rybníku. „Čeká nás tady také férie, což je snová sekvence v zahradách, kdy se Zlatovláska a Jiřík sbližují. V Lednici natáčíme především zámek Zlatovlásky. V nádherných interiérech jsou princeziny komnaty," prozradil Krištof.

Pohádka se bude natáčet také v Praze, Plzeňském kraji, na Slovensku a Sicílii. 

Jihomoravský kraj je podle Krištofa známý svou přízní k filmařům. „Lokace jsou nádherné a pro nás je radost tu natáčet," řekl. Štáb dále čeká natáčení na Slovensku, kde budou točit například svatbu Zlatovlásky. Poté se přesunou do Prahy a Plzeňského kraje. Nakonec je čeká Sicílie, kde budou hlavní postavy hledat ostrov Zlatovlásky.

V novém filmu se budou prolínat dva světy. Jiříkův se vyznačuje jistou ponurostí, syrovostí, až gotickou atmosférou. „Zlatovláska tíhne spíše k romantismu, renesanci, pracujeme s barvami a květinami," popsal producent.

close Lednický zámek se proměnil v sídlo princezny Zlatovlásky. info Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková zoom_in Herec Tomáš Weber se zhostil role Jiříka.

Herečka, která ztvárňuje princeznu Zlatovlásku, je ale zatím zatajená. „Čeká nás na podzim originální propagační kampaň, kdy ji odhalíme. Můžu prozradit, že jsme se snažili, aby ústřední postavy nebyly okoukané," uvedl Krištof.

close Nová Zlatovláska se natáčí i na lednickém zámku. info Zdroj: Three Brothers Production/Jiří Jevický zoom_in Petr Štěpánek v roli krále. Pojítkem mezi verzí pohádky z roku 1973 a současnou se stal herec Petr Štěpánek, který tehdy ztvárnil ústřední postavu Jiříka. Nyní se představí v roli krále „Je to už dvaapadesát let, co jsme točili původní Zlatovlásku a tehdy krále hrál Ladislav Pešek. Tento scénář je samozřejmě trochu jiný a moc se mi na něm líbí, že počítá s velkým množstvím zvířat, která navíc mluví. I tady si jde Jiřík pro Zlatovlásku, ale doprovází ho zvířátka,“ objasnil pětasedmdesátiletý herec.

Diváci v pohádce uslyší i variaci oblíbené písně z původní verze Zlatovlásko, krásko. Dotočeno by mělo být do konce června, momentálně je termín pro vydání filmu naplánován na 23. ledna. Rozpočet přesahuje šedesát milionů korun.

PŘIPOMEŇTE SI PŮVODNÍ PÍSEŇ:

| Video: Youtube