„Předpokládaná investice je šestatřicet milionů korun bez daně. Nyní vyčkáváme se spuštěním projektu, protože ještě nemáme pohromadě všechny peníze," řekl pohořelický starosta Miroslav Novák.

Vedení radnice čeká na splátky z prodeje pozemků, ve hře je i desetimilionový úvěr. Následně vyhlásí výběrové řízení na firmu, která se o stavbu postará. Hotovo chtějí mít do roku 2025.

Pohořelice a společnost Vodovody a kanalizace Břeclav zde dokončily investici za více než 40 milionů korun.
Komfort í vstřícnost k přírodě. Velký Dvůr u Pohořelic má novou kanalizaci

„Celý správní obvod roste. Je tlak na dětské lékaře, které máme nyní jen dva, a také na zubaře. Potřebujeme mít více zdravotnických služeb. Lidé nechtějí dojíždět do Brna třeba na ORL. Pořád nemáme ultrazvuk," vyjmenoval starosta.

Bezbariérový přístup do nově přistavěného patra má zajistit výtah. „Nejprve vybudujeme zázemí. Pak musíme sehnat lékaře, kteří by měli alespoň část své praxe v Pohořelicích," nastínil Novák.

Zázemí mají v přístavbě najít rovněž lékaři ze starší, jen kousek vzdálené budovy. „Máme tam několik služeb. Oční, psycholog, neurofyziolog, ortoped, gynekolog. Chtěli bychom je převést do jednoho střediska tak, aby je lidé nehledali ve více budovách. Potom chceme ten objekt spravit, jeho střecha je v havarijním stavu," upozornil Novák.

Pohořeličtí od pondělí nakupují v novém Lidlu.
VIDEO: Lidl otevřel v Pohořelicích novou prodejnu. Nákupem lidé pomohou školce

Parkoviště u zdravotního střediska vedení města rozšiřovat neplánuje. Limitované je zástavbou a protipovodňovými opatřeními, navíc je podle starosty kapacitně dostačující. „Parkoviště bývá obsazeno zhruba z poloviny. Zejména v době, kdy je v provozu pošta a zdravotní středisko. Pak se vyprázdní. Není tam trvale čtyřicet aut," vysvětloval starosta. Prvních devadesát minut je tam zdarma, poté za každou hodinu řidiči zaplatí pět korun.