Jak slovenská prezidentka sama uvedla na svém facebookovém profilu část letní dovolené se rozhodla strávit touláním kolech.

„V Malých Karpatech, Záhoří a jižní Moravě máme najeto více než 240 kilometrů. Nenáročná trasa plná historie, kultury a přírodních krás. Nádherná příroda kolem řeky Moravy - trojúhelník mezi Čechy, Rakouskem a Slovenskem na mostě Moravy a Dyje, kouzelné záplavové louky. Ale také historické skvosty, jako je kostel sv. Margity Antiochie u Kopčan, nebo Mikulov a Lednicko-valtický areál, zapsaný na seznam kulturních památek UNESCO,“ popsala Čaputová. Návštěvu míst doložila fotografiemi.

Brno má za sebou čtyřdenní unikátní kulturní akci. Stovky účinkujících vystoupily na dvacítce míst po celém městě.
OBRAZEM: Maraton hudby v Brně. Umělci hráli v obýváku i v koupelně. Podívejte se

O vzácné návštěvě nevěděl podle zjištění Deníku Rovnost ani starosta Mikulova Rostislav Koštial. „Určitě bych mohl říct, že mě mrzí, že jsme nemohli paní prezidentku uvítat, ale chápu, že to byla soukromá návštěva. Mikulov je místem pro všechny a je vidět, že láká i tak významné osobnosti,“ uvedl Koštial.

Zda či jakým způsobem zajišťovala bezpečnost hlavy sousedního státu ochranka není jasné. „Neinformovala mě policie ani žádné bezpečnostní služby,“ doplnil Koštial.

Na Kraví hoře byly vystavené obří modely těles Sluneční soustavy.
Úchvatná podívaná: na Kraví hoře ohromily obří modely vesmírných těles

Se slovenskou prezidentkou se mohli v těchto dnech potkat cyklisté, pěší i obyvatelé regionu. Málokdo z nich ale zřejmě nepředpokládal s jakou osobností se na trase či v ulicích právě míjí.