Podle čeho vybíráte piva do vaší nabídky?
Kromě stálé nabídky máme na jedné pípě pro štamgasty připravený pivní speciál, tedy druh piva, který běžně nenabízíme. Hosté jej mohou ochutnat po dva týdny, pak jej nahradí jiný. Pokud se pivo osvědčí a má mezi hosty úspěch, zařadíme jej do stálé nabídky a naopak vyřadíme jiné pivo, které má malý odbyt.

Projevují se na požadavcích hostů nějak trendy v pivu? Teď jsou třeba populární svrchně kvašená piva.
Trendy se určitě projevují, třeba před pár lety si většina lidí dala desítku nebo jedenáctku, teď všichni pijí dvanáctistupňové pivo. Různá speciální piva občas dáme do pivního speciálu, spíše ale nabízíme odzkoušená piva.

CELÉ TÉMA O PIVU V ČESKÉ REPUBLICE SI PŘEČTĚTE V TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ DENÍKU ROVNOST.

Kolik piv vytočíte za jeden večer?
Mezi hosty je nejoblíbenější pivo Poutník, za večer jej prodáme asi tři sta půllitrů.

Pivní bar je zároveň i restaurací. Chodí k vám lidé spíše za jídlem, nebo se dá hosty nalákat čistě na pivo?
Je to asi půl na půl, část se přijde napít, část najíst. Je to dané tím, že sídlíme v centru města. Kdybychom neměli kuchyni, bylo by to pro nás ztrátové. Jiné je to na vesnicích. Tam se lidé většinou před tím, než vyrazí do hospody, nají doma, a hospoda pak už jídlo nabízet nemusí.

Jak si „normální“ pivo stojí v porovnání s různými radlery?
Radlery jsou sezónní záležitost, lidé si je objednávají spíše v létě a do hospody nalákají hlavně ženy. Vtipné ale je, že ty pak do podniku nalákají i muže, kteří když vidí hezké slečny, se rádi vrátí.